Českoslovenští prezidenti se na jevišti Polárky utkají v kampani

05.02.2018 12:56

Českoslovenští prezidenti se v nové inscenaci potkají na jevišti brněnského divadla Polárka. Cílem však není dějepisný výklad. Prezidenti se utkají ve volební kampani, která se inspiruje právě skončeným kláním o Pražský hrad. Na divácích potom bude zvolit svého favorita, řekla ČTK Barbora Kocmánková z propagace divadla.

Českoslovenští prezidenti se na jevišti Polárky utkají v kampani
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

„Chceme divákům prostřednictvím skutečných historických postav ukázat, jak skutečně svobodně a zodpovědně zvolit, nechat je pocítit, že každá volba má své reálné důsledky. Ukázat, jak odhalit manipulátora, vážit a ověřovat informace a zodpovědně se rozhodovat,“ uvedla autorka scénáře Tereza Lexová.

Představení Prezidenti je určené pro děti od 11 let. Provede je džunglí pojmů jako demokracie, totalita, nacismus, komunismus i kapitalismus.

„Kdo se v tom má vyznat? Kdo jiný než naši Prezidenti. Když se Tomáš, Eda, Kléma a Gusta potkají, ještě neví, že společné dobrodružství, které je čeká, bude největší v jejich životě,“ napsali divadelníci v průvodním slovu k inscenaci režírované Vítězslavem Větrovcem.

Premiéra bude v sobotu. Reprízy jsou na programu 12. února a 25. února.

Polárka je profesionální brněnské divadlo pro děti a mládež. V aktuální sezoně se zaměřuje na téma autorit. Kompletní program zájemci najdou na webu www.divadlopolarka.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…