Dalších 200 tisíc uprchlíků rozdělit po EU. To se připravuje

19.10.2015 6:36 | Zprávy

Evropská unie připravuje plán, podle kterého by si členské státy mohly přerozdělit 200.000 běženců z táborů v zemích jako Turecko, Jordánsko či Libanon. Napsal to v neděli list Financial Times. Brusel by prý návrh mohl představit již příští rok v březnu v rámci reforem zaměřených na omezení přílivu běženců z Turecka a okolních zemí do EU.

Dalších 200 tisíc uprchlíků rozdělit po EU. To se připravuje
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

Plán na rozsáhlé přemístění běženců se chápe jako protislužba za případnou dohodu s Tureckem. Brusel doufá, že tohoto dlouhodobého kandidáta na členství v unii přesvědčí, aby hrál větší roli v úsilí zastavit příliv běženců do Evropy, napsal také list.

Unijní činitelé budou podle FT přihlížet k doporučení Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), který EU vybídl k přemístění zhruba 200.000 uprchlíků přímo ze zemí mimo EU, jako je Turecko či Libanon. O konečném počtu se podle činitelů ještě nerozhodlo. Dohoda z letošního léta počítá s přerozdělením 20.000 běženců, napsal také list.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

11:57 Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

„Hrál jsem celý život, teď žiju!“ ujistil hejtry herec Michal Gulyáš, který by rád obsadil křeslo v …