Desítky lidí dnes demonstrovaly u německé ambasády proti kácení lesa

04.10.2018 21:17 | Zprávy
autor: nab

Několik desítek lidí dnes odpoledne demonstrovalo před budovou německého velvyslanectví v Praze proti kácení Hambašského lesa v Německu, kterému hrozí zánik kvůli těžbě uhlí. Prales se nachází poblíž hnědouhelného dolu Hambach. Akci s názvem Nahlas pro Hambach svolalo hnutí Limity jsme my. Demonstrace trvala zhruba hodinu, s aktivisty krátce pohovořil mluvčí ambasády.

Desítky lidí dnes demonstrovaly u německé ambasády proti kácení lesa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění Vlasteneckého fóra před velvyslanectvím Německa. Vyhlásilo den 30. září jako Památný den vyhnání Čechů z českého pohraničí v roce 1938 a předalo dopis Angele Merkelové

Lidé drželi velkou plachtu s nápisem „Hambi bleibt!“ („Hambi zůstane!“) a dalších několik malých transparentů jako „Uhlí patří pod zem“ nebo „Hamba(ch) Německa“. Na demonstraci promluvilo několik členů organizací Greenpeace ČR, Hnutí Duha nebo Limity jsme my. Mezi projevy organizátoři z reproduktorů pouštěli zvuk rypadla.

Hned na začátku přišel k demonstrantům mluvčí německého velvyslanectví Guido Müntel, poděkoval jim za zájem o německou politiku a nabídl jim, že předá vzkaz kancléřce Angele Merkelové. Zároveň ale poznamenal, že spolková vláda a Merkelová nemůžou sama rozhodnout o dalším vývoji. Na závěr pozval do budoucna dva či tři zástupce ekologických hnutí k diskusi s velvyslancem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…