Divná atmosféra s Bártou za zády. Dobeš popisuje praktiky na dopravě

20.04.2012 7:25 | Zprávy
autor: mp

Kritizoval někdejšího prvního muže Správy železniční a dopravní cesty Pavla Habartu nebo pověřeného ředitele Ředitelství silnic a dálnic Reného Porubu za jejich pochybení a dostal od Věcí veřejných přes prsty. Řeč je o ministru dopravy Pavlu Dobešovi, který v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny popisuje, jak se mu pracovalo s Vítem Bártou za zády.

Divná atmosféra s Bártou za zády. Dobeš popisuje praktiky na dopravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

Ministr dopravy Pavel Dobeš, který patří mezi stoupence nové platformy vicepremiérky Karolíny Peake, říká v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny, že Vít Bárta chtěl stále ovlivňovat fungování ministerstva dopravy. Některé nekvalitní manažery prý chránil před vyhazovem a kryl podezřelé zakázky. Spolupráce s Bártou se z počátku zdála logická, přece jen byl bývalým ministrem dopravy a šéfem poslaneckého klubu VV. Bylo tedy na místě zachovat určitou kontinuitu, ale v jednu chvíli nabývala tato spolupráce podivných rozměrů.

„Jenže pak se začalo stávat, že jsem přišel s tím, že se mi nelíbí něčí práce, a odpověď byla, že to ještě musíme spolu probrat a že se uvidí. … Když jsem říkal, že došlo k pochybení ze strany managementu, že to vedlo ke správním řízením, tak jsem najednou slyšel, že to tak přece nebylo a abych počkal a některé z těch lidí nevyhazoval. To byla divná atmosféra," popisuje situaci Dobeš.

ŘSD, ani Správa železniční a dopravní cesty si nemohou dělat, co je napadne

Jedním z manažerů, které Vít Bárta touto cestou chránil, byl i někdejší první muž Správy železniční a dopravní cesty Pavel Habarta. Když se přiblížila doba Habartova odvolání, začalo se ve VV proslýchat, že by měl Dobeš odejít z funkce. Určité výhrady měl ministr také k působení současného šéfa ŘSD Reného Poruby, ale ten ještě dostane šanci vše vysvětlit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…