Dobeš pro rozhlas: Koaliční dohody jsem já neporušil

11.11.2011 9:13 | Zprávy

Ministr školství Josef Dobeš si není vědom toho, že by porušil koaliční dohody. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Podle něj se vláda dohodla na postoupení některých jednacích bodů rovnou do Poslanecké sněmovny. A on se již tehdy s ministrem financí domluvil na parametrech, jak se hazard zdaní.

Dobeš pro rozhlas: Koaliční dohody jsem já neporušil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-ministr školství Josef Dobeš
Zdanění hazardu koalici velmi rozklížilo. Ve středu totiž ODS hlasovala o podobě zdanění hazardu s opoziční ČSSD, což posléze rozzlobilo TOP 09. Schválená změna v rozdělení odvodů z hazardu připraví totiž podle některých poslanců obce o tři miliardy korun. Podle původního vládního návrhu měly obce na výnosech z hazardu získat skoro šest miliard korun. Nakonec se odvody budou dělit na třetiny mezi obce, ministerstvo školství a třetinu budou rozdělovat loterijní firmy na charitu.

Podle ministra financí Miroslava Kalouska tak ve sněmovně vyhrála sázková lobby: „Jednoznačně zvítězila sázková lobby a poslanci ODS, ČSSD, VV i komunistů obrali obce zhruba o tři  miliardy korun ve prospěch sázkových společností. O tom nerozhodlo ministerstvo financí, nerozhodla vláda. Rozhodli o tom konkrétní poslanci konkrétních politických stran. Ptejte se jich po jejich motivech. Určitě budou ušlechtilé."

Více:

Ministr školství ale tvrdí, že na tom, jak se z hazardu část peněz použije na sport, byl již domluven s ministrem Kalouskem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora, tlak na Rusko, NATO... Jenže Ukrajinci začali utíkat do Německa

7:45 Podpora, tlak na Rusko, NATO... Jenže Ukrajinci začali utíkat do Německa

Americký ministr obrany Pete Hegseth oznámil Rusku, že pokud neukončí válku na Ukrajině, Spojené stá…