Dostaneme tak 15 procent, posoudil šance Čunek. A pak v ČT prohlásil: Kandidovat nebudu, ale jisté to určitě není

17.03.2017 23:45

V sobotu by mohlo být definitivně jasno, zda se zrodí předvolební koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Jak by se taková koalice líbila asi nejvýraznějšímu politikovi lidovců, zlínskému hejtmanovi Jiřímu Čunkovi? Svým typickým stylem se k možné spolupráci se STAN vyjádřil v pátečních Událostech, komentářích České televize. Odpovídal mimo jiné i na zvláštní otázku moderátora, který se hosta ptal: „Není to trochu na hlavu?“

Dostaneme tak 15 procent, posoudil šance Čunek. A pak v ČT prohlásil: Kandidovat nebudu, ale jisté to určitě není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

„My jsme velmi závislí na těch našich dvaceti tisících členech s jejich rodinami. To je velká základna, která nominuje své zástupce do voleb tak, že to prochází odspodu volbami. Tito naši členové by měli mít čas se s tímto projektem sžít, jenže oni o něm nevěděli, tak mu teď tak nevěří,“ popsal situaci Čunek. Osobně ale věří, že je ještě čas na to, aby se členská základna lidovců s tímto projektem sžila.

 Když povedeme kampaň dobře a povedeme kampaň jako jedna strana a nebudeme se hádat, tak si troufám odhadnout, že těch deset procent, která bychom měli překonat, je málo. Vidím to na 15 procent,“ věří Čunek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Tam, kde jsou silnější lidovci, by měl kandidátku vést lidovec. Tam, kde jsou silnější Starostové, by měl kandidátku vést člen STAN. „Riziko toho projektu ale vidím v tom, že ti lidé, kteří mají tvořit kandidátky, se navzájem ještě neznají. Oni se nesmí hádat. Oni musí spolupracovat a společně tvořit program. Pokud bychom se měli hádat, tak je lepší jít od sebe,“ pokračoval Čunek.

„Ale nezdá se vám to trochu na hlavu?“ ptal se v jednu chvíli moderátor David Borek. „Není nesmysl napřed oznámit společný projekt a pak teprve ho vyjednávat? Vy teď říkáte, že se s tím členská základna nesžila. Nebylo by lepší napřed se potichu dohodnout?“ ptal se moderátor

„Především to byla chyba Starostů a myslím si, že v tom sehrála roli nezkušenost Pavla Bělobrádka, který jim na to naskočil. Ale já tvrdím, že se to stihnout pořád dá a že můžeme koukat na tyto problémy jako na malicherné a budeme koukat na volební program,“ šťouchl Čunek do svého stranického předsedy.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Nakonec odpovídal na otázku, zda se chystá kandidovat do Poslanecké sněmovny, či zda je jisté, že zůstane senátorem? „Je téměř jisté, že kandidovat nebudu, ale jisté to určitě není,“ uzavřel své vystoupení před kamerami Čunek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…