Eliška Hašková-Coolidge opět promluvila na podporu Donalda Trumpa. O USA pravila šokující věc

25. 10. 2016 11:54

„Já budu volit Donalda Trumpa,“ říká v rozhovoru pro časopis Téma před nadcházejícími prezidentskými volbami bývalá asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge. Podle ní ne každý má ego na to, stát se prezidentem. Trump prý má prvotřídní ego.

Eliška Hašková-Coolidge opět promluvila na podporu Donalda Trumpa. O USA pravila šokující věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eliška Hašková Coolidge

„Na základě toho, co vím o Hillary Clintonové, si myslím, že by nebylo dobré, aby se stala prezidentkou,“ podotýká žena, která v současné době vyučuje v České republice kurzy společenského chování. V Československu vyrůstala do roku 1949, kdy s maminkou a bratrem emigrovala.

Svou kariéru začínala Hašková Coolidge u Johna Fitzgeralda Kennedyho, jemuž redigovala projevy. Krátce po jejím nástupu na něj však byl spáchán atentát. „Prezident Kennedy byl pro Ameriku důležitý v tom, aby ji povzbudil. Byl to velice charizmatický člověk, měl kouzlo osobnosti, které umělo lidi pozvednout, ale nemyslím si, že byl nejlepším prezidentem. Lyndon B. Johnson, který nastoupil po něm, byl mnohem lepší. Ale určitě byl Kennedy muž na správném místě ve správnou dobu,“ zmínila Hašková Coolidge. A pohovořila i o jeho manželce Jacqueline.

Anketa

Myslíte, že problémy s vyznamenáním Jiřího Bradyho na Zemana někdo schválně ,,narafičil", třeba někdo z jeho vlastní kanceláře?

94%
6%
hlasovalo: 15752 lidí

„Byla to velice krásná, půvabná a vzdělaná žena, která uměla reprezentovat. Byla velmi mladá, měla dvě malé děti a byla vázána protokolem. Navíc měla nevěrného manžela, což také nepomáhalo. Nerada bych se ale pletla do jejího osobního života. Zkrátka si myslím, že to neměla v životě lehké,“ sdělila.

O prezidentu Johnsonovi, jenž pak vládl v letech 1963 až 1969, píše, že je to poslední prezident z Demokratické strany, kterého mohla obdivovat. „Byl to velice vyvážený a hlavně poctivý člověk. V Bílém domě jsme měli etický kodex, který byl sepsán na čtyřech stranách. Diskuse o penězích v té době v Bílém domě neexistovala. Všichni jsme věděli, co se od nás očekává. Byli jsme tým,“ popisuje. 

Silným lídrem a dokonalým stratégem byl podle ní pak i jeho nástupce, republikán Richard Nixon, který rezignoval jako první americký prezident v historii kvůli aféře Watergate. „Nebyla přitom ani zdaleka tak závažná, a to desetkrát podtrhuji, než aféra Hillary Clintonové s její nadací a osobním serverem na ministerstvu zahraničních věcí,“ domnívá se Clintonová.

Ronalda Reagana pak považuje za jednoho z velikánů Ameriky, blízko měla podle svých slov i k Georgi Bushovi staršímu. 

„Junior udělal chyby. Myslím si ale, že to bylo jen ze snahy dokázat svému otci, že na rozdíl od svého mládí je už vyspělý a seriózní a že zvládne jít ve šlépějích svého otce. Přestřelil, ale neúmyslně. Byl spíš naivní. Nebyl to správný člověk na správném místě,“ podotkla k další hlavě státu.

V závěru svého rozhovoru se vyjádřila také k současnému republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi, jehož bude volit, i přestože nesouhlasí s jeho urážlivými tweety a neomaleným chováním. „Nelíbí se mi jeho sako a hnusné vlasy, ale pořád si myslím, že je to člověk, který je v byznysu na vrcholu a který lidem dává naději na lepší časy. Protože má právě ty exekutivní schopnosti a bude umět silně vyjednávat. Pokud dokáže oddělit vládní službu od svých obchodních záležitostí, pak to povede k nějaké změně, kterou Amerika potřebuje. Tohle vidím jako jedinou cestu,“ domnívá se. Skvělou volbou je podle ní už jeho viceprezident Mike Pence. 

„Amerika spí a potřebuje člověka, který lidi trochu pobouří. Když pojedete do městeček, uvidíte tlusté lidi sedící před televizí, kteří nemají absolutně zájem o nic, co se děje v jejich státě a ve světě už vůbec ne. To nemůže pokračovat. To není ta Amerika, kterou jsem kdysi znala. Musíme v sobě opět probudit zájem o světové dění, a proto potřebujeme prezidenta, který umí vést,“ uzavřela s tím, že je nutné udělat jen tlustou čáru mezi podnikáním a státní službou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. zostudil novináře, který mu volal a pak „vyrobil“ kauzu. A ten se začal hádat

19:11 Klaus ml. zostudil novináře, který mu volal a pak „vyrobil“ kauzu. A ten se začal hádat

Poslanec Václav Klaus mladší (Trikolóra) se na svém facebooku pustil do redaktora Deníku N Jana Tvrd…