Holá katastrofa, to tu ještě nebylo. Tak mluvil v rádiu Zaorálek o Babišovi

03.09.2017 18:04

Hostem pořadu Luboše Xavera Veselého Pressklub na Frekvenci 1 byl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Holá katastrofa, to tu ještě nebylo. Tak mluvil v rádiu Zaorálek o Babišovi
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Lubomír Zaorálek v Partii.

„Palermo, jaké jsme tu ještě neměli. Ano, to je podle mého pravda. Z toho, co vidím a slyším, tak tohle je něco dalšího, co tu ještě nebylo. Pokud je to pravda, že někdo použil státní instituci, aby si vyřídil svoje účty, tak je to holá katastrofa,“ míní Zaorálek k aktuální kauze kolem Andreje Babiše a ovlivňování finanční správy ve věci likvidace konkurenční společnosti FAU. 

„Do politiky může vstoupit každý. Znovu a znovu může vznikat nebezpečí. V demokratickém systému nemůžete vytvořit záruky, že politická moc nebude zneužita,“ podotkl ke kritice Luboše Xavera Veselého, že ČSSD dopustila vstup Andreje Babiše do politiky.

Zaorálek se následně vyjádřil k tomu, že mu jakékoliv nové kauzy vadí. Rád by se věnoval důležitějším věcem. A rozhovořil se o minimální mzdě, kdy podle jeho slov ti podnikatelé, kteří nezaplatí svoje zaměstnance, jsou darebáci.

Kroků, kdy se ČSSD postavila za EET, Zaorálek nelituje. „Jsem přesvědčen, že když chcete cokoliv dělat s ekonomikou, je nutné, abyste měli v pořádku výběr daní. Jediné, co mě mrzí, že je zatím hotova jen jedna část věci,“ poznamenal k velkým podnikům. EET podle něj v současné době postihuje jen malé a střední korporace. „Velké firmy velkou část zisků odvádějí pryč. A my chceme dokonat, co se nám tady nepovedlo,“ sdělil k současnému programu ČSSD, kdy se chce zaměřit na velké společnosti.

Tématem hovoru bylo i zdravotnictví. „Znovu se tu vrací problematika privatizace zdravotnictví a poplatků. A když to vidím!“ rozčílil se Zaorálek. „Role státu je, aby garantoval potřebnou péči občanům, kteří ji potřebují,“ zmínil následně volební lídr ČSSD. 

Závěrem se vyjádřil k předvolebním průzkumům. „Čísla preferencí mě neznervózňují. Není mi to jedno, ale myslím si, že ta relevantní čísla budou až v září. Sociální demokracie vykonala poměrně kus práce,“ pochválil mimo jiné dobu, kdy je lídrem. 

Obhajoval také to, jakých kampaní se účastní, kdy mimo jiné boxoval, navlékal korálky i byl v gotickém obleku. „Na nudistických plážích jsou také voliči,“ řekl ironicky Luboš Xaver Veselý. „Nudistické pláže mně nevadí. Ne že by mě to přitahovalo...,“ zareagoval s nadsázkou Zaorálek s tím, že by mohl ještě dnes jednu stihnout. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…