Hulvát Zeman! I Záruba z ČT jásá nad Čaputovou. A Tabery: Je to česká prezidentka

1. 4. 2019 10:02

Sportovní moderátor veřejnoprávní České televize Robert Záruba se na svém twitterovém účtu vyjádřil k nově zvolené prezidentce Slovenska Zuzaně Čaputové. V jeho tweetu však zaznělo i slovo hulvát.

Hulvát Zeman! I Záruba z ČT jásá nad Čaputovou. A Tabery: Je to česká prezidentka
Foto: repro youtube
Popisek: Robert Záruba
reklama

„MS v hokeji v Bratislavě a Košicích zahájí nová prezidentka, která svůj národ zkouší spojit, a ne rozdělovat. Která vystupuje jako slušný člověk, a ne jako hulvát a má dveře otevřené jako vrcholná představitelka státu v zemích spojenců, ne jen v Rusku nebo Číně. Blahoželám SVK,“ uvedl Záruba.

MS v hokeji v Bratislavě a Košicích zahájí nová prezidentka, která svůj národ zkouší spojit a ne rozdělovat. Která vystupuje jako slušný člověk a ne jako hulvát a má dveře otevřené jako vrcholná představitelka státu v zemích spojenců, ne jen v Rusku nebo Číně. Blahoželám SVK

— Robert Záruba (@robertzaruba) 31. března 2019

„Hodnotit někoho po 24 hodinách je opravdu na úrovni, uvidíme, jestli po 5 letech obhájí svůj mandát. Kiska národ moc nespojil, když přijde k volbám 41% voličů. Věnujte se raději hokeji,“ zareagoval na jeho slova jeden z diskutérů.

Anketa

Kdo bude mít po nástupu Čaputové do funkce lepšího prezidenta?

11%
hlasovalo: 15517 lidí

„Hodnotit se dá úplně v pohodě podle předchozího života, chování a výroků v posledních měsících. Volební účast nic o spojování neříká. Když dovolíte, budu i nadále psát o čem uznám za vhodné,“ ohradil se Záruba. 

Další z diskutérů pak Zárubu napomenul, že v době inaugurace bude ještě prezidentem Andrej Kiska. „A to mě nedošlo. Tak ještě pan Kiska a budoucí prezidentka jen jako čestný host,“ odvětil Záruba.

Kromě Záruby se k Čaputové vyjádřil také novinář Erik Tabery. Nazval ji dokonce českou prezidentkou. „Na českých sociálních sítích to v sobotu večer vypadalo, jako kdyby Zuzana Čaputová byla zvolena nikoli slovenskou, ale českou prezidentkou. Zavládlo tu naprosté nadšení. Pochopitelně mezi těmi, kdo si před rokem nepřáli úspěch Miloše Zemana. Mohlo by se zdát, že ty oslavy jsou naivní, nesmyslné, ale není tomu tak. Slovensko totiž vyslalo trochu naděje i do Česka,“ píše ve svém komentáři Tabery. 

„Jestli bude chtít nezemanovské Česko zažít svůj úspěch, bude se také muset naučit spolupracovat, překonávat rozepře. To je na Slovensku do jisté míry klíčové. Jakmile se Zuzana Čaputová stala kandidátkou ‚otevřeného‘ Slovenska, akceptovala ji drtivá většina zastánců tohoto proudu a stála za ní,“ poznamenal Tabery se slovy, že v Česku by se nepochybně rozjel nejoblíbenější ze zdejších festivalů ukrývající se pod názvem ale. Čechům zkrátka zatím nebylo tak zle, aby ze sebe setřepali pocit, že vybírají Boha, protože nikdo jiný je zastupovat nemůže,“ uzavřel Tabery se slovy, že nový politický zápas – o Parlament – na Slovensku právě začíná.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…