Kalousek je řeznický pes a Nečas je Mimoň, píše oranžový poslanec

29.05.2012 22:33

Premiér Petr Nečas (ODS) i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dali jednoznačně najevo, že nesouhlasí s protestní jízdou zemědělců, která před několika dny záměrně značně zkomplikovala dopravu na řadě míst republiky. Tento postoj důrazně odsoudil poslanec Ladislav Velebný (ČSSD), který na blogu sociálních demokratů napsal, že Kalousek se chová jako řeznický pes a Nečas žije mimo realitu.

Kalousek je řeznický pes a Nečas je Mimoň, píše oranžový poslanec
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Poslanec Ladislav Velebný (ČSSD), jenž je mimo jiné členem zemědělského výboru sněmovny, velmi ostře odsuzuje postoje premiéra Petra Nečase (ODS) a ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) v otázce zrušení tzv. zelené nafty a odsouzení následné protestní akce zemědělců. Poslanec poukazuje na fakt, že čeští zemědělci čelí konkurenci evropských kolegů, kteří jsou svými vládami začasté štědře podporováni. Proč pán státní kasy neužije autority údajně nejlepšího ministra financí a netlačí na evropské státy, aby od podpory ustoupily, ptá se Velebný.

Neomezení vladaři země

Na adresu premiéra Petra Nečase pak poznamenává, že je ochoten se bavit jen s lidmi, kteří mu fakticky neodporují. S odbory, které na vládní politiku odmítají přistoupit, se bavit nehodlá, neboť jsou údajně zpolitizované. Absolutně však přehlíží fakt, že odbory jen vyjadřují rostoucí odpor většiny občanů vůči vládě.

„Pan premiér Nečas se chová jako Mimoň I. – pomatený král, který žije ve svém vlastním světě. Tento ministerský předseda, jehož politická éra bude ukončena nejpozději na jaře roku 2014, ale pravděpodobně daleko dříve, má z jakéhosi nepochopitelného důvodu pocit, že ho má národ v oblibě, že ho ctí jako moudrého a uvážlivého muže. Lze se opodstatněně obávat, že to není pravda. … Ale jak premiér Nečas, tak i ministr Kalousek se chovají jako neomezení vladaři země, pěkně povýšenecky a arogantně, což je záruka, že jejich obliba stoupat nebude,“ prorokuje Velebný.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …