Kalouskovi s tím sekla poslankyně: Vstupovala jsem do jiné TOP 09

31.07.2017 14:01

S dokončením kandidátek v tomto týdnu počítá TOP 09. Podle kandidátních listin postupně zveřejňovaných na webu zbývá uskupení dohoda ve čtyřech regionech. Na Vysočině a v Olomouckém kraji jsou známí pouze lídři, v Karlovarském kraji kandidáti na prvních třech místech. Ve Středočeském kraji, kde je lídrem předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, zatím TOP 09 zveřejnila prvních pět míst, přičemž na pátém figuruje poslankyně Helena Langšádlová. Kandidovat tam znovu nebude poslankyně Nina Nováková z Brandýsa nad Labem.

Kalouskovi s tím sekla poslankyně: Vstupovala jsem do jiné TOP 09
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně TOP 09 Nina Nováková

„Po pečlivém zvážení jsem se rozhodla nekandidovat do Poslanecké sněmovny a vzdát se svého místa na kandidátce TOP 09,“ uvedla v tiskovém prohlášení, které dnes zaslala ČTK. Dál se chce věnovat tématům evropské kulturní identity v rámci středoevropské platformy. „Za současné politické a společenské situace to považuji za mnohem prospěšnější než boj o setrvání ve vysoké politice,“ uvedla. Nováková pak podle serveru Aktuálně.cz mimo jiné uvedla, že by nechtěla poškodit TOP 09, ale „vstupovala jsem do strany, která byla konzervativní".

Původní text ZDE.

Nováková měla kandidovat z patnáctého místa. Zdůraznila, že o nevolitelné pozici ví už od března a pořadí na kandidátce není důvodem jejího rozhodnutí. Do Sněmovny už nechtějí kandidovat i další dlouholeté tváře TOP 09 jako František Laudát, Anna Putnová, Daniel Korte nebo místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková zvolená do Sněmovny v Olomouckém kraji. Podobně jako další poslanci zdůvodnila na jaře svoje rozhodnutí snahou strany dát prostor novým lidem.

Prohlášení Niny Novákové ZDE.

Mezi nové tváře TOP 09 před volbami patří vedle místopředsedkyně Markéty Pekarové Adamové student a radní z Teplic Dominik Fery. Do voleb jde z posledního 36. místa kandidátky v hlavním městě. Pekarová Adamová je na pražské kandidátce dvojkou za čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem.

Na kandidátkách TOP 09 se budou o vstup do Sněmovny ucházet zástupci Konzervativní strany, Koruny České, Klubu angažovaných nestraníků a Liberálně ekologické strany (LES). Nejviditelnější kandidátkou LES bude režisérka Olga Sommerová, která bude na šestém místě pražské kandidátky TOP 09. Předvolební průzkumy dávají TOP 09 naději na udržení se ve Sněmovně, její preference se drží nad pětiprocentní hranicí pro vstup do dolní parlamentní komory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…