Korčok o podpoře ze strany Sorose sám rád vtipkuje a zmínit jméno amerického miliardáře s maďarskými kořeny neopomenul ani při svých předvolebních setkáních. „Jednou mi někdo řekl, že můj problém je, že vypadám jako americký agent,“ vtipkoval například v první půli března v Bratislavě, a reagoval tak na to, že se o něm mělo na Slovensku šířit, že je americký agent a platí jej George Soros.
Právě Sorosovo jméno zaznívá v souladu s tím, že se s ním měl slovenský exministr zahraničí a vítěz prvního kola prezidentských voleb Korčok údajně setkat v roce 2017 v New Yorku v průběhu Valného shromáždění OSN. Šíří se také program, kde je skutečně Korčokovo jméno uvedeno s tím, že měl být doprovodem tehdejšího slovenského prezidenta Andreje Kisky během jeho setkání se Sorosem.
Korčok však již v březnu 2018 zdůraznil, že nakonec prezidenta ke známému finančníkovi nikdy on ani nikdo další ze slovenské delegace nedoprovodil.
Že nebyl Korčok skutečně přítomen setkání Kisky se Sorosem, mimo jiné potvrdila i slova aktuálního premiéra Roberta Fica, jenž právě to, že nikdo další schůzce nebyl přítomen, potvrzoval. „Žádám prezidenta o odpověď, o čem byla schůzka, na které Kiska neměl s sebou žádného zástupce slovenského ministerstva zahraničí,“ uvedl o několik měsíců dle serveru HNonline.sk Fico a potvrdil tak, že se podle jeho informací Korčok se Sorosem nesetkali.
Tehdejší i současný slovenský premiér Robert Fico v březnu 2018 o setkání Kisky s finančníkem Georgem Sorosem hovořil v souvislosti se situací po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, kdy se Kiska vyslovil pro předčasné volby.
„Události, které se staly po vraždě, mají nějaký rukopis,“ řekl Fico. „Chci dnes položit panu prezidentovi jednoduchou otázku – 20. září 2017, New York, Pátá avenue. Ptám se, proč šla hlava státu soukromě k člověku, který má velmi pochybné jméno? Tím člověkem je pan Soros,“ zaznělo od Fica během tiskové konference a novinářům zdůraznil, že schůzce nebyl podle Fica přítomen nikdo z diplomacie.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



