Klaus jmenoval profesory a vyzval je, ať se starají o naší zemičku

17.11.2012 16:47 | Zprávy
autor: jav

Prezident Václav Klaus v pátek ve svém úřadě naposledy jmenoval profesory. Udělení nejvyššího akademického titulu v ČR tradičně náleží prezidentovi. Václav Klaus je navíc sám nositelem titulu profesor. Své nové kolegy vyzval, aby se účastnili veřejné debaty o budoucnosti země.

Klaus jmenoval profesory a vyzval je, ať  se starají o naší zemičku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

Pět desítek nových nositelů nejvyšší akademické hodnosti jmenoval v pátek v pražském Karolinu prezident Václav Klaus. Mezi jmenovanými byl například výtvarník Jiří David a rovněž řada lékařů.

Prezident profesory jmenoval jako samotný nositel profesorského titulu, který získal před sedmnácti lety. Zamyslel se, zda 1581 profesorů, které za deset let své prezidentury jmenoval, je hodně či málo. Jmenování se účastnil i ministr školství Petr Fiala, který je rovněž akademikem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda Andreje Babiše získala důvěru Sněmovny

21:22 Vláda Andreje Babiše získala důvěru Sněmovny

Vláda hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě získala důvěru, a může tak pokračovat v plnění svého programov…