Klaus mladší vtipkoval o „silách pokroku“. Nikdo nemá ve sněmovně takové procento žen jako Trikolóra...

28.07.2020 18:49

Poslankyně Tereza Hyťhová, známá tvář hnutí Tomia Okamury, odchází z hnutí. „Ukončila jsem členství v SPD i jejím poslaneckém klubu,“ uvedla. Rozhodla se doplnit tým Trikolóry Václava Klause mladšího. A právě ten nyní její krok okomentoval na sociálních sítích.

Klaus mladší vtipkoval o „silách pokroku“. Nikdo nemá ve sněmovně takové procento žen jako Trikolóra...
Foto: screen: ČT24
Popisek: Václav Klaus mladší při svém vystoupení v Poslanecké sněmovně
reklama

Poslanecký klub i hnutí SPD jako takové je chudší o jednu členku. Jde o známou tvář z Ústeckého kraje Terezu Hyťhovou, která v pondělí oznámila svůj konec v hnutí Tomia Okamury. K takovému kroku prý směřovala delší dobu, vadí jí hlavně údajná podnikatelská podstata SPD.

„Ke dni 27. července 2020 jsem já, Tereza Hyťhová, ukončila členství v hnutí SPD a jejím poslaneckém klubu. Ve sněmovně budu spolupracovat s hnutím Trikolóra,“ píše na svém facebookovém profilu Hyťhová.

Mezi důvody svého konce v hnutí jmenuje údajnou podnikatelskou podstatu a pěstování ega ‚některých jedinců‘. „Dnes jsem odeslala rezignační dopis předsedovi poslaneckého klubu hnutí SPD a ukončila také členství v hnutí SPD. K tomuto kroku jsem směřovala delší dobu, tak, jak jsem více a více poznávala skutečnou podnikatelskou podstatu SPD,“ píše poslankyně.

„Politiku vnímám jako souboj hodnot a hájení názorů, nikoli jako způsob obživy nebo pěstování ega některých jedinců. I nadále zastávám své vlastenecké cítění a názory a v tomto směru budu pracovat pro naše občany, jako tomu bylo doposud,“ konstatuje Tereza Hyťhová.

Přestup už na sociálních sítích okomentoval šéf Trikolóry a poslanec Václav Klaus. „Mgr. Hyťhovou jsem poznal jako konstruktivní místopředsedkyni Školského výboru sněmovny. Její příchod vítám – ve sněmovně jde o každý hlas a nárůst ze dvou na tři je o 50 procent,“ uvedl Klaus se ‚smajlíkem‘ na konci.

Podle šéfa SPD Tomia Okamury je ale za ‚přestupem‘ Hyťhové něco jiného. Podle jeho slov poslankyně ztratila důvěru v krajské organizaci SPD, přišla tedy o možnost dostat se na volitelné místo na kandidátce. Proto ‚dezertovala‘ k hnutí Trikolóra. Okamura také Hyťhovou vyzval k ukončení mandátu, který získala v barvách SPD. Přestup z SPD do Trikolóry je v současné době o to pikantnější, že lídři obou hnutí si mezi sebou poslední dobou začali veřejně vyměňovat názory. Spor začal kolem českého členství v Evropské unii. 

Václav Klaus mladší se dnes za Trikolóru zaradoval i na Twitteru. Trikolóra má podle něj zdaleka největší zastoupení žen v Parlamentu, a to hned 67 %. S nadsázkou tak komentuje to, co se velmi často probírá: zastoupení žen ve sněmovně i v politice vůbec. „Zlé patriarchální strany uvízlé ve stereotypech by se měly rozpustit a přenechat rozhodování novým silám pokroku, tolerance a míru. Pohlaví je sociální konstrukt (a naopak),“ uvedl. 

@volimtrikoloru má po včerejšku zdaleka největší zastoupení žen v parlamentu (67 %).
Zlé patriarchální strany uvízlé ve stereotypech by se měly rozpustit a přenechat rozhodování novým silám pokroku, tolerance a míru.
Pohlaví je sociální konstrukt (a naopak).:-):-)

— Václav Klaus ml. (@VaclavKlaus_ml) July 28, 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…