Komentátor tuší začátek Babišova konce: Jestli půjde k soudu, zmizí jeho aura všemocného muže

22.04.2019 21:13 | Zprávy

Novinář Daniel Kaiser ve svém komentáři pro server Echo24.cz píše o chystané demonstraci občanské skupiny Milion chvilek pro demokracii, která má za cíl ochranu nezávislosti české justice. Kaiser ve svém komentáři poukazuje na to, že i premiér Andrej Babiš, na jehož chování demonstrace reaguje, není neodvolatelný, a pokud se mu postaví „lidé s pevnými nervy“, pak právě nynější situace může vést k jeho konci. Kaiser poodhaluje Babišovu dočasnou taktiku a píše též o lidech, kteří jsou schopni se mu postavit.

Komentátor tuší začátek Babišova konce: Jestli půjde k soudu, zmizí jeho aura všemocného muže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Na 29. dubna, den před jmenováním Marie Benešové novou ministryní spravedlnosti, svolává občanská skupina Milion chvilek pro demokracii do Prahy velkou demonstraci. Jejím cílem bude ochrana nezávislosti české justice. Jak známo, panují důvody k obavám. Den poté, co policie oznámila, že v případu Čapí hnízdo navrhuje podat obžalobu na premiéra Andreje Babiše a další obviněné včetně jeho ženy Moniky, musel oznámit rezignaci dosavadní ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. Oficiálně je to samozřejmě na vlastní žádost, což Kněžínek sdělil veřejně. Soukromě prý vysvětloval, že poslední tři týdny cítil stupňující se tlak a fámy, že bude nahrazen – a že už to neměl zapotřebí,“ píše na úvod článku Kaiser a shrnuje události plynoucí z rezignace ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, která nastala za podivuhodných okolností točících se okolo postavy premiéra Andreje Babiše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Dostupné bydlení

Zajímalo by mě, co byste udělala vy proto, aby bylo bydlení dostupné? Minimálně tvrdíte, že o to bojujete, jak přesně? A souhlasíte, že když má tato vláda řešit skutečné problémy lidí, tak úplně selhává?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan věděl. Fiala přišel o volby?“ Kauza bitcoiny bobtná

21:51 „Rakušan věděl. Fiala přišel o volby?“ Kauza bitcoiny bobtná

Atmosféra kolem bitcoinové kauzy ministra v demisi Pavla Blažka (ODS) houstne. Veřejnost na sociální…