Kyjev slibuje pokračování ofenzivy proti povstalcům

06.07.2014 13:08 | Zprávy

Po sobotním stažení proruských povstalců ze Slavjanska v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny se proruští separatisté soustředili do největšího města oblasti, jejího správního střediska Doněcka. Domobrana posiluje obranu tohoto města, uvedla tisková služba povstalecké Doněcké lidové republiky. Přímo v Doněcku údajně nejsou vojáci ukrajinské armády.

Kyjev slibuje pokračování ofenzivy proti povstalcům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před Strakovou akademií na podporu Ukrajiny nazvaná Praha pro Ukrajinu - Za vaši i naši svobodu!

Ukrajinské ozbrojené síly v sobotu vyhnaly separatisty ze Slavjanska, který byl považován za významnou baštu povstalců, a poté i z nedalekého Kramatorska. Povstalci z těchto regionů zamířili do oblastního centra. Kyjev sice v uplynulých dnech prohlašoval, že usiluje o obnovení klidu zbraní, ale povzbuzen sobotními útoky prezident Petro Porošenko zároveň slíbil pokračování ofenzivy proti povstalcům. Vláda v Kyjevě hovoří o jednom z největších vítězství od zahájení "protiteroristické" operace v polovině dubna.

Místní obyvatelé hovořili o bubnové palbě a požárech

"Jsem velmi vzdálen euforii. Situace zůstává velmi složitá. Teroristé se teď zabarikádují ve velkých městech," varoval v sobotu Porošenko. Úspěchy vládních sil mu prý ale daly za pravdu, když neprodloužil příměří, které vypršelo v pondělí. Separatisté klid zbraní nepodpořili, a teď za to podle ukrajinského prezidenta "sklízejí zasloužený trest".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk, mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejhnusnější zrada.“ Trump Haška vytáčí do běla

14:35 „Nejhnusnější zrada.“ Trump Haška vytáčí do běla

Celý svět od pátku sleduje dění kolem prezidenta USA Donalda Trumpa, který ve snaze najít mírové řeš…