Lidé v Praze i v New Yorku volají v průvodu: Pes není mučicí nástroj!

17.08.2019 13:04 | Zprávy

Stovky lidí dnes krátce po poledni vyrazily z pražského Klárova na pochod, jímž chtějí upozornit na násilí, jehož se lidé dopouštějí na zvířatech. Průvod míří na Václavské náměstí. Praha se tak poprvé připojila ke světovým metropolím jako Londýn nebo New York a k desítkám dalších měst po celé planetě. Zprávu přinesla ČTK.

Lidé v Praze i v New Yorku volají v průvodu: Pes není mučicí nástroj!
Foto: Jaroslav Bukovský
Popisek: Ochránci zvířat - ilustrační foto

Demonstranti chtějí vyjádřit i nespokojenost se současnou českou legislativou, která podle nich dostatečně týrání zvířat ani špatné zacházení s nimi nepostihuje. Na mysli mají například množírny domácích zvířat.

Mezi demonstranty jsou výrazně zastoupeni mladí lidé. Účastníci pochodu skandují hesla jako: „Jejich kůže, ne naše! Jejich srst, ne naše! Jejich životy, ne naše!“ V průvodu jsou k vidění i transparenty jako „Nejím své přátele“ nebo „Jsem někdo, ne něco“, jimiž účastníci upozorňují na zvířecí práva. Mezi další hesla na transparentech patří třeba „Kvůli tobě umírám“, „Konec doby ledové“ nebo „Pes je přítel, ne mučicí nástroj“. Nápisy doplňují velké fotografie týraných nebo utýraných zvířat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…