Lidovci chtějí kvůli Ukrajině zvýšit výdaje na obranu, příští rok o 8 miliard

25.03.2014 16:52

Lidovci chtějí v souvislosti s krizí na Ukrajině zvýšit výdaje na obranu na úroveň dvou procent v rozpočtu do roku 2017. Navrhli to v úterý v Poslanecké sněmovně. Lidovecký poslanec Ivan Gabal je přesvědčen, že když usnesení projde, bude to výrazný signál pro vládu, aby věc řešila. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to ale odmítl.

Lidovci chtějí kvůli Ukrajině zvýšit výdaje na obranu, příští rok o 8 miliard
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Lidovci požadují kvůli ozbrojené anexi Krymu navýšení výdajů na obranu v rozpočtu na příští rok na 1,3 HDP. V dalších letech by pak výdaje podle nich měly dále stoupat až na úroveň dvou procent rozpočtu, požadovanou Severoatlantickou aliancí.

Zároveň koaliční strana v usnesení vyzývá vládu k vytvoření balíčku pomoci pro „transfer poznatků a zkušeností z oblastí demokratické a civilní kontroly ozbrojených sil", aby nedocházelo k jejím zneužitím jako v nedávné době na Ukrajině.

Ministerský předseda Bohuslav Sobotka ale vyslovil nesouhlas s návrhem. Rozpočtovou prioritou kabinetu je podle něj politika zaměstnanosti a hospodářského růstu. Zpochybnil navíc efektivnost využívání peněz v resortu obrany v minulosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…