Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

02.03.2021 8:06 | Zprávy
autor: kas

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. Jak zjistila prezidentka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková, i přes reportáže, které diváky informovaly, že Soukup je v dluzích, obchodovala ČT s jeho firmou dál. „Česká televize a její finanční chování se neřídí tím, jaké informace se objevují v jejích jednotlivých pořadech,“ řekl Dvořák na Radě. Ale teď na firmu padl návrh na insolvenci. A jsou tu další libůstky.

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte
Foto: Repro ČT
Popisek: Dluhy jaromíra Soukupa v 168 hodinách s Norou Fridrichovou

Jana Bobošíková v prvé řadě upozornila na rozhovor Hospodářských novin s generálním ředitelem ČT, ve kterém tvrdí, že Rada ČT se ho chce zbavit a proměnit televizi dle představ Hradu. „Lidé Miloše Zemana už na trhu nabízejí moje místo,“ tvrdí Dvořák. Ovšem neřekl, kteří lidé by to měli být, což prezidentka ISDE nezapomněla okomentovat, že tedy není jasné, zda židli nenabízí hradní mluvčí Jiří Ovčáček nebo třeba guvernér ČNB Jiří Rusnok či dokonce prezidentova dcera Kateřina. Všichni tři se totiž dají označit jako okolí Miloše Zemana. Ovšem ředitele ČT volí Rada ČT, nikoliv prezident. A tuto Radu opět volí v tajné volbě Poslanecká sněmovna, nikoliv prezident.

Dále Jana Bobošíková obvinila Dvořáka, že hledá nepřátele, a našel je v Hradu, SPD a Trikolóře. „Před dvěma lety byla nepřítelem České televize parlamentní debata o jejím hospodaření,“ prohodila a dodala, že s tímto přístupem může být nepřítelem ČT i Petr Dvořák sám.

Dvořák také chválil dětský program ČT. Ovšem dětský kanál ČT Déčko se nejednou stal terčem kritiky, svého času například za reportáž pořadu Zprávičky o Palestině a Izraeli či za „uprchlíky z planety NE“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…