Miloš Zeman reagoval na tyto vzkazy: Hulváte, podej demisi. Štveš venkov proti městu. Havel byl ikona, sprostý ochlasto

30.12.2014 8:36

Prezident Miloš Zeman na ParlamentníchListech.cz pravidelně odpovídá na dotazy čtenářů. Tentokrát nicméně reagoval na vzkazy, které dostal přes server Lidovky.cz. Hrad v rámci projektu „Vzkaz prezidentovi“ převzal celkem 3 340 vzkazů či dotazů a Zeman odpověděl na vybrané z nich. Čtenáři ho často označovali za hulváta a vyzývali ho k demisi. „Mohu vás ujistit, že se k takovým krokům nechystám,“ reagoval například na výzvu k rezignaci.

Miloš Zeman reagoval na tyto vzkazy: Hulváte, podej demisi. Štveš venkov proti městu. Havel byl ikona, sprostý ochlasto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

„Pan prezident odpovídal na určitý vzorek, protože se některé příspěvky často opakovaly…,“ řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček serveru Lidovky.cz. Vybraný vzorek by měl podle něj odpovídat názorové hladině, která se při akci objevila. Prezident se prý záměrně soustředil převážně na negativní vzkazy.

Nejrozsáhlejším tématem se ve vzkazech podle Lidovek.cz stalo prezidentovo vystupování na veřejnosti.  Pan Karel z Příbrami chtěl například vědět, proč má prezident potřebu urážet slušné lidi. Odpověď prezidenta Miloše Zemana zní: „Slušných lidí si vážím, nemám ve zvyku je urážet.“

„Nemohu Vás oslovit "Pane prezidente", protože můj prezident nejste. Jste mstivý a zákeřný. Na vaše poklonkování Moskvě ještě doplatíme,“ píše Jan z Prahy. Prezident ale odkázal na roli médií a na údajné zkreslování skutečností. „Někteří čeští komentátoři mají neustále pocit, že někomu poklonkuji. Zaměřte se více na fakta, doporučuji přepis mého rozhovoru pro První kanál ruské televize,“ vzkázal čtenáři.

Obraťte se na prezidenta republiky prostřednictvím ParlamentníchListů.cz:

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Stydím se za Vás, odstupte

„Stydím se za to, jak se chováte. Úplně obyčejně se za Vás stydím… Chovejte se, prosím, jako gentleman. Ne jako buran. Děkuji Vám,“ vzkázal prezidentovi pan Ondřej. „Neuvádíte, jaký vzor gentlemana si vybrat. Zda třeba N. Chamberlaina nebo W. Churchilla. Dávám přednost druhému vzoru,“ nezapřel Zeman svého oblíbence.

Prezident Zeman si podle Hradu vybral z velkého množství vzkazů zejména ty, které napsali jeho oponenti. Některé ohlasy byly spíše smířlivé, ale prezidenta i tak někteří nabádali ke slušnému vyjadřování. Například pan Antonín z Ostravy hlavu státu upozorňoval, že pokrytci čekají na každou jeho skutečnou či domnělou chybu. „Mohu Vám slíbit, že se vždy budu vyjadřovat přiměřeně situaci a problému, o který se jedná,“ napsal Zeman. Svá vystoupení pravděpodobně považuje za adekvátní situaci.

Někteří čtenáři přes server Lidovky.cz pouze vzkázali: „Pane prezidente Zemane, podejte demisi!“ Odpověď prezidenta Miloše Zemana byla rovněž stručná. „Mohu Vás ujistit, že se k takovému kroku nechystám.“ Zeman svým oponentům vzkázal, že trpí v důsledku demokratických, svobodných voleb, ve kterých občané jasně vyjádřili svou vůli.

Netrávím čas v kavárně

 Paní Lenka z Prahy prezidentovi položila otázku, proč si neváží občanů ČR a neustále lže. „Oproti Vámi evidentně preferovaných politiků netrávím čas s věrnými v Mlýnské kavárně, ale setkávám se během roku s občany na náměstích, kde spolu diskutujeme,“ odepsal. Na své cesty po republice ve svých odpovědích Zeman odkazoval několikrát. Čtenáře Lidovek.cz tak nabádá, aby s ním přišli diskutovat.

Jiný pisatel hlavě státu připomíná, že je zaměstnancem všech občanů. „ Pane prezidente, přečtěte si, prosím, Ústavu. Uvědomte si, kdo je vaším zaměstnavatelem. I ti lidé z Albertova i já. Ale ne Putin!“

„A právě proto vždy dávám přednost debatě se svými názorovými oponenty. Jejich kritické dotazy považuji za obohacující,“ tvrdí Zeman.

„Mladší a schopnější“ jsme tu již měli

Pisatelé někdy prezidentovi doporučují používat více taktiky, jiní mu říkají, že je starý zkostnatělý. „Pane Zemane, odstupte a uvolněte místo mladším a schopnějším lidem, kteří budou důstojně a hlavně slušně reprezentovat naši republiku!!“ Zněla jedna z výzev. „Již jsem na tento názor reagoval. Jen dodávám, že „mladší a schopnější“ jsme tu již měli. Vzpomínám na Stanislava Grosse,“ neodpustil si Zeman drobný výpad na někdejšího premiéra za ČSSD.

„Škoda, že se spoléháte na jakousi svoji přirozenou inteligenci, někde se ale dávno vytratila. Zůstalo hulvátství, buranství a povýšenost,“ uvedl ve svém vzkazu pan František. „Odložte noviny, přestaňte číst komentáře a přijďte raději na některou diskusi, kterých se zúčastňuji při návštěvách krajů.“

Paní Marie Zemanovi napsala, že podle ní rozeštvává venkov proti Praze. Žádá ho proto, aby už nekritizoval Pražáky. „Venkov proti Praze nerozeštvávám. Vím totiž, že platí, že pražská kavárna nereprezentuje obyvatele hlavního města.“

 Ty vzkazy asi píše Ovčáček

„Moc se mi líbí, jak se nakonec probrali všichni zastánci Zemana, Ovčáček asi nedělá nic jinýho, než sem píše vzkazy. Protože žádnej soudnej inteligentní člověk toho sprostýho ochlastu paktujícího se s Putinem a popírajícího lidská práva nemůže považovat za svůj vzor! Havel, to byla ikona! Tohle je póvl!“ Tvrdě zaútočila Pavlína.

I s tímto názorem se Zeman vypořádal. „Je smutné, že nedokážete respektovat opačné názory, než je ten Váš. Právě Václav Havel vždy dokázal názorům druhých naslouchat,“ připomněl čtenářům Lidovek.cz Zeman.

Fotogalerie: - Vánoční poselství

Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

10:58 Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

REPORTÁŽ „Už to skřípe. Odchod Británie je začátkem konce. Evropská unie je nereformovatelná. Je pot…