Minář dostal studenou sprchu. Od vlastních

23.03.2026 10:20 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Demonstrace Milionu chvilek na Letné je za námi. Pořadatelům v čele s Mikulášem Minářem se dostalo varování z míst, odkud by to možná nečekali.

Minář dostal studenou sprchu. Od vlastních
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění nazvané Nenecháme si ukrást budoucnost. Účastníci akce chtěli vyjádřit podporu demokracii

Sobotní demonstrace na Letné je za námi a politici napříč politickým spektrem se shodují na tom, že lidé mají právo vyjádřit svůj názor. Především opoziční politici demonstraci ocenili jako doklad toho, že lidé mají dost toho, co dělá vládní koalice ANO, SPD a Motoristů, ať už s Českou televizí, nebo se zákonem, jenž se má týkat neziskových organizací, případně s výdaji na obranu.

Ale i lidé, kteří se k této vládě vyjadřují kriticky, jako např. ředitel Deníku N Ján Simkanič, poslali demonstrantům varovný vzkaz.

„Mobilizace společné emoce a energie je potřebná a záslužná. Ovšem dlouhodobý problém téhle části společnosti je naprostá absence politických schopností. Pravda a láska, slušnost ani dobrá vůle bez nich nad lží a nenávistí fakt nevyhrají. Šmejdi mají cíl, plán, strategii i akceschopnost. Tohle na druhé straně dost zoufale chybí, včetně pochopení toho, s kým vlastně bojují. Podbízivé tweety na sítích nepředstavují ani strategii ani akci. Dokud to za nadcházející tři roky lidé v politice nepochopí, budou moci spoléhat už jen na to, že tu bude tak špatně, aby to probudilo i lhostejné. A to už může být pěkně pozdě,“ napsal Simkanič na sociální síti X.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Abych si to ujasnil, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 23.03.2026 10:41:07
podle ředitele Deníku N tedy na Letné nebyla přítomna nenávist, ale jen pravda a láska? No co se divím, vždyť přece znám česká média. Jinak se mi líbí, jak se mafie vyděsila, že by se jejich pětikolka mohla s Babišem umazat. Jasně, Babiš ať si vyžere nadcházející energetickou krizi a oni se pak zase vrátí jako ti, co umí hospodařit lépe. Zajímavé na tom je, že Minář zjevně není součástí té jejich party, jenom plní roli užitečného "naivky".

|  15 |  0

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…