Ministerstvo zdravotnictví opravilo opatření, test předem chce při návratu ze zemí s největším rizikem

04.04.2021 6:15 | Zprávy
autor: čtk

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové znění opatření, které tento týden s účinností od pondělí 5. dubna zrušil pražský městský soud. Úřad o tom informoval v dnešní tiskové zprávě. Podleopatřeníbude od pondělí nutné podstoupit test na covid-19 před vstupem na území Česka jen při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, tedy těch, které spadají do tmavě červené kategorie. Pro návraty ze zemí s vysokým a středním rizikem nákazy, tedy červené a oranžové kategorie zemí, se bude test před návratem do ČR vyžadovat pouze v případě, že člověk použije veřejnou dopravu.

Ministerstvo zdravotnictví opravilo opatření, test předem chce při návratu ze zemí s největším rizikem
Foto: Repro ČT
Popisek: Jan Blatný

Ministerstvo 15. března podmínilo vstup na české území předložením písemného potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku testu při návratu ze zemí se střední, vysokou a velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Podle pražského městského soudu ale nevysvětlilo, proč nepostačí občany podrobit opatřením teprve po návratu.

Resort v reakci na rozhodnutí soudu dnes pravidla upravil tak, že od pondělí bude povinnost podstoupit test před vstupem do ČR jen při návratu z tmavě červených zemí, kde je podle úřadů velmi vysoké riziko nákazy. Do této kategorie patří menší část členských států Evropské unie a také většina třetích zemí, například je mezi nimi i Británie. Od pondělí 5. dubna se do této kategorie nově přesunou také dosud červené Nizozemsko a Belgie. Pro návraty ze zemí s vysokým a středním rizikem nákazy se bude test před návratem do ČR vyžadovat jen při použití veřejné dopravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…