Ministryně Nováková chystá bezpečnostní opatření. Kvůli firmě Huawei

11.02.2019 15:40 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nyní analyzuje rizika, která může představovat používání technologií čínských společností Huawei a ZTE. Bezpečnostní opatření, která bude resort zavádět, ale budou neveřejná. Ministerstvo to dnes uvedlo na dotaz ČTK.

Ministryně Nováková chystá bezpečnostní opatření. Kvůli firmě Huawei
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu

„Ve vlastnictví Ministerstva průmyslu a obchodu jsou produkty společností Huawei a ZTE včetně jejich dceřiných společností zastoupeny ve zcela marginálním počtu jednotek kusů, a to ještě jen v podobě mobilních telefonů a USB modemů,“ uvedl mluvčí resortu Milan Řepka.

Před používáním technologií čínských společností Huawei a ZTE varoval loni v prosinci Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Hardware a software těchto firem označil za bezpečnostní riziko. Varování se týkalo systémů zařazených do tzv. kritické informační infrastruktury, případně významných informačních systémů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přidejte Ukrajinu.“ Pavel mění Babišovi program. Holec se neudržel

20:11 „Přidejte Ukrajinu.“ Pavel mění Babišovi program. Holec se neudržel

Prezident Petr Pavel žádá, aby nová vláda ANO, SPD a Motoristů v programovém prohlášení jasně popsal…