Místo léčby posílala VZP miliony na dárky a reklamní předměty

25. 3. 2013 8:16

Správní rada VZP bude dnes kontrolovat, zda Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) dodržuje nápravná opatření, která vyplynula z interního auditu. Ten totiž odhalil, že VZP platila z fondu prevence třeba mzdy, reklamní předměty či dárky.

Místo léčby posílala VZP miliony na dárky a reklamní předměty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Informuje o tom pondělní vydání deníku MF Dnes.

Zpráva vnitřního auditu kromě toho hovoří o kritizovaném projektu elektronických zdravotních knížek IZIP. Jejich provoz totiž VZP platila částečně ze základního fondu, který je určen výhradně na úhradu zdravotní péče. Pacienty tak pojišťovna v roce 2008 připravila o 92 milionů korun určených na léčbu.

Nová pravidla

Z materiálů pro správní radu vyplývá, že si VZP musela nastavit nová pravidla. Takže například peníze z fondu prevence mohou být použity jen pro "zdravotnické programy, které slouží k odhalování závažných onemocnění, k podpoře rehabilitace či projektů vedoucích k podpoře zdravého způsobu života".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…