Muslim z Prahy: Cítím smutek. Ti vrazi zabíjeli i mým jménem

16.11.2015 17:51

Hatem Berrezouga se vyjádřil na svém blogu na serveru na iDnes.cz k teroristickým útokům v Paříži, které si v pátek vyžádaly 129 životů. „Cítím hluboký smutek a velký hněv za to, že to, co se děje, je ve jménu islámu. A bohužel, ano, mým jménem,“ uvedl muž, který žije v Praze, ale vystudoval mimo jiné v Tunisu.

Muslim z Prahy: Cítím smutek. Ti vrazi zabíjeli i mým jménem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V Paříži při teroristických útocích zemřelo 129 lidí. Celé město truchlí
reklama

„Kolik nevinných lidí musí ještě zemřít, abychom dál ignorovali a odmítali realitu, která se odehrává každý den před našima očima? Kolik životů musíme ještě oplakávat, abychom konečně uznali, že současná forma islámu, která je podporována a hlavně financována ortodoxními zeměmi a ropnými magnáty na Blízkém východě a v určitých částech Afriky, je nebezpečná nejen pro Evropany, ale i pro samotné muslimy, kteří si přejí žít v klidu a v míru?“ otázal se Berrezouga. 

Dnešní terorismus má podle něj náboženství, kterým je bohužel islám. „A všechno, co se děje, se děje ve jménu nás, všech muslimů,“ dodal.

„Není čas na obhajoby, hledání výmluv či nesmyslná obviňování třetích stran, prostě tato forma islámu nemá místo v evropském prostředí, stejně jako v Evropě nemá místo blízkovýchodní mentalita, která je v mnohých aspektech nekompatibilní a nelze ji integrovat,“ uvedl s tím, že muslimové žijící v Evropě nyní musejí jednoznačně odmítnout veškeré agresivní a regresivní směry pocházející z Blízkého východu a Afriky. „Každý muslim, který chce žít v Evropě, musí především prokázat loajalitu vůči evropským zemím tím, že musí najít svou vlastní identitu v pojmu občanství a společných evropských hodnotách,“ podotkl.

Následuje také jeho řešení navrhované pro Evropu. Uzavřel by veškeré islámské organizace, které jsou napojeny na ortodoxní režimy, zakázal by jakékoliv zásahy ortodoxních zemí do evropského kontinentu a také by vypracoval jednotnou interpretaci Koránu v Evropě, odmítající veškeré formy násilí. „Naprostý zákaz džihádistického myšlení omezeného na válčení,“ zmínil také další zákaz. Důležité jsou podle něj také prosazování silných integračních zákonů či okamžitá deportace. 

„Cítím hněv, kdykoliv a kdekoliv umírají nevinní lidé, ale vím, že jestli se mu poddám, vyhráli oni a prohráli jsme my všichni. Musíme tyto elementy izolovat, a ne proti sobě bojovat a volat po zbraních a násilí. Násilí plodí jen násilí a zbraně v dějinách nikdy nic nevyřešily, a proto jakákoliv válka musela skončit mírovou dohodou i s tím poraženým,“ doplnil.

„Fakt, že ti teroristé ve Francii neměli masky a nezakryli si tvář, je velmi nebezpečným precedentem a bodem zlomu v nové válce, proti lidem, kteří úplně ztratili smysl žít a jdou na smrt, jako kdyby oslavovali život,“ sdělil s tím, že poslat další vojáky do Sýrie nepovažuje za moudré. 

„Extremismus v jakékoliv podobě nebude řešením a není odpovědí,“ řekl s výzvou na českou vládu, aby zavedla jednoznačné imigrační zákony a jednoznačné zákony ohledně ortodoxních forem islámu.

„Rovněž apeluji na islámské vedení, jak na Alrawiho, tak i na virtuálního šéfa muslimů Abbase, odejděte v klidu a v míru. Váš čas vypršel, nikdo vám nevěří ani slovo a nejste hodni kohokoliv reprezentovat. Děláte muslimům více škody, než si myslíte. Apeluji na muslimy, musíme přestat mlčet a sami začínejme nabízet konkrétní řešení pocházející od nás samotných, a ne hledání nesmyslných spojenectví, obhajování neobhajitelného a následně stavění se do role obětí!“ uzavřel s výzvou, že teprve, až muslim ukáže pochopení a respekt, bude mu respekt a pochopení opětováno.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor: Jsme na hraně. Ti, co se nakazí tento týden, nechtěl bych být mezi nimi... Raději pozorně čtěte

7:08 Profesor: Jsme na hraně. Ti, co se nakazí tento týden, nechtěl bych být mezi nimi... Raději pozorně čtěte

„Lidé stále nepřizpůsobili své chování tomu, jak vážná situace je. Za chvíli pochopíme, že je to pot…