My vážně děláme maximum. Síkela před novináři popisoval, jak jeho německý kolega cestuje napříč Evropou

17.10.2022 16:06 | On-line
autor: vef

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) dnes jednal s ministrem hospodářství a klimatu Německa Robertem Habeckem. Tiskovou konferenci přinesla CNN Prima News.

My vážně děláme maximum. Síkela před novináři popisoval, jak jeho německý kolega cestuje napříč Evropou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jozef Síkela

„Jako první bych chtěl říct takovou ne úplně veřejnou informaci a je pro mě důležité, aby ji slyšel i můj resortní kolega, vicekancléř a ministr hospodářství Robert Habeck. Robert Habeck se minulý týden zúčastnil, respektive on se sice nezúčastnil oficiálního jednání ministrů pro energetiku v Praze, ale naše hlavní město přece jenom navštívil. Dorazil den před tím jednáním, aby spolu s ostatními ministry na neformálním víceméně nočním jednání prodiskutoval evropskou reakci na vysoké ceny energií a ráno se zase vrátil do Německa za svými neodkladnými povinnostmi. Neříkám to proto, že bych chtěl rozšiřovat nějaké drby, ale abych zdůraznil, s jakou intenzitou všichni zodpovědní vládní činitelé napříč Evropou pracují na řešení energetické krize. Jde nám o to, pomoci domácnostem a firmám a zajistit jim dostatek energií za přijatelné ceny. A věřte nám, děláme pro to maximum,“ poznamenal Síkela.

„Nejprve k dostatku energií. K tomuto tématu jsme dnes s panem ministrem mluvili o vznikajících německých LNG terminálech, řekl jsem panu ministrovi, že za Česko máme o podíl v některých z nich eminentní zájem. Německo je pro nás klíčový partner, pro náš plán odchodu od ruských fosilních paliv,“ zmínil Síkela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…