Na Sinaji spadl vrtulník mezinárodních sil. Česká vojačka zemřela

13.11.2020 12:23

Při čtvrtečním pádu vrtulníku mnohonárodnostních sil na egyptském Sinajském poloostrově zahynula rotmistryně Michaela Tichá. Jde o první českou vojačku, která při zahraniční misi přišla o život. Její tělo dnes přepraví do Prahy české vojenské letadlo. Pieta se uskuteční na kbelském letišti v Praze, informují Novinky.

Na Sinaji spadl vrtulník mezinárodních sil. Česká vojačka zemřela
Foto: Repro Facebook
Popisek: náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata
reklama

„Ztratili jsme jednoho z nás, rotmistryni Michaelu Tichou. Je mně to moc líto. Na některé věci se prostě nedá nikdy připravit. Upřímnou soustrast rodině,“ sdílela armáda na twitteru slova náčelníka generálního štábu Aleše Opaty.

 

 

Prezident Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka kondoloval pozůstalým české vojačky.

„Prezident republiky Miloš Zeman vyjadřuje upřímnou soustrast rodině tragicky zesnulé rotmistryně Michaely Tiché. Slova účastenství směřují i k těm, kdo Michaelu Tichou poznali při službě vlasti. Prezident republiky si nesmírně váží všech českých vojaček a vojáků,“ uvedl.

 

 

Při nehodě vrtulníku pozorovatelů mezinárodních mírových sil mělo být na palubě šest Američanů, Francouz a Češka, uved list Times of Israel. Míroví pozorovatelé se na Sinaji účastnili mise, která dohlíží na dodržování mírové dohody mezi Izraelem a Egyptem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…