Na pochod extremistů do Břeclavi přijede i Vandas

21.04.2012 11:16

Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas se zúčastní nedělního pochodu Břeclaví za patnáctiletého zbitého chlapce. V sobotu o tom informují webové stránky DSSS.

Na pochod extremistů do Břeclavi přijede i Vandas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

Dělnická strana sociální spravedlnosti a Dělnická mládež se sejdou ve 13 hodin u vlakového nádraží, odkud vyrazí na náměstí T. G. Masaryka, kde zazní projevy. Kromě Vandase se podle webu zúčastní také další vrcholní představitelé strany a mládeže. "Informace o účasti pana Vandase se k nám donesla, ale s nikým z Dělnické mládeže a strany jsme nejednali," uvedla pro agenturu Mediafax Eliška Windová z břeclavské radnice.

Lidé chtějí zabránit nenávisti

Podle ní starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD) vyzval obyvatele města, aby se oddělili od extremistů a nešli s nimi v jednom pochodu. Trasa nedělního pochodu povede od nádraží přes sady 28. října na ulici J. Palacha, 17. listopadu, náměstí T. G. Masaryka a zpět. Dělnická mládež ohlásila akci od 9. do 20. hodiny, přestože samotný pochod by měl trvat okolo tří hodin.

Iniciativa Nenávist není řešení chce vlastním shromážděním zablokovat ulice, kde bydlí Romové. "Chceme tím předejít nenávistnému pochodu přímo k jejich obydlí," řekl Mediafaxu mluvčí iniciativy Josef Šmída.

Incident, který pobouřil veřejnost, se stal v neděli večer v ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. Mladíka měli napadnout tři pachatelé. Matka poškozeného Mediafaxu dříve řekla, že se jí syn svěřil, že jej zbili Romové kvůli tomu, že jim nedal cigaretu. Chlapec skončil v nemocnici, kde mu lékaři odebrali ledvinu.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…