Nadšený Babiš v tričku před hangárem: Dny NATO, skvělá mega akce

21.09.2025 9:14 | Zprávy
autor: Naďa Borská

Po roční pauze způsobené ničivými povodněmi se na Letiště Leoše Janáčka Ostrava vrátily Dny NATO. Na akci přitahující desetitisíce návštěvníků z celé Evropy se nechal vidět prezident Pavel, podpořil ji premiér Fiala, ale také lídr opozice Andrej Babiš, který do kamery ukazoval, co všechno za techniku pořídila jeho vláda.

Nadšený Babiš v tričku před hangárem: Dny NATO, skvělá mega akce
Foto: Facebook Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš na Dnech NATO v Ostravě

Dny NATO v Ostravě zahájily svou tradici v roce 2001 jako regionální prezentace české armády, policie a záchranářů. Z malé akce se rychle stala největší armádně-bezpečnostní show ve střední Evropě, která přitahuje účastníky z více než 17 zemí. Od roku 2010 je součástí oficiálních Dnů Vzdušných sil Armády České republiky, což zajišťuje vysokou úroveň kvality a prestiž. Hlavními pořadateli jsou Asociace Jagello 2000, Generální štáb AČR, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a další instituce.

„Když se podíváme na to, co se dnes děje kolem nás, tak připomínka významu členství v Severoatlantické alianci je možná důležitější než kdy jindy. Připomíná nám to, kdo jsou naši skuteční přátelé a spojenci a kam chceme patřit,“ řekl při slavnostním zahájení prezident Petr Pavel.

 

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jako Ostravák, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseModrobuřt , 21.09.2025 9:37:02
se za tuto akci hluboce stydím. Ale ještě více se stydím za desetitisíce spoluobčanů, kteří sice nejsou schopni se sejít na demonstraci za své zájmy, ale tady se budou každoročně v chumlech tlačit, hledat v zácpách parkovací místo a posléze výjezd, a ještě za to platit.

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…