Nálety ukrajinské armády prý usmrtily stovky proruských rebelů

12.07.2014 14:20 | Zprávy

K nejkrvavějším bojům za poslední týdny došlo včera na východní Ukrajině. Ukrajinské letectvo při pátečních náletech na základny a pozice separatistů usmrtilo stovky povstalců a zničilo velké množství techniky a munice. Informovaly o tom webové stránky České televize.

Nálety ukrajinské armády prý usmrtily stovky proruských rebelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před Strakovou akademií na podporu Ukrajiny nazvaná Praha pro Ukrajinu - Za vaši i naši svobodu!

Podle separatistů bylo během noci zabito i sedm ukrajinských vojáků a 33 jich bylo zraněno.

Ukrajinské letectvo provedlo nálety na základny a pozice separatistů u obcí Golmovskyj, Perevalsk, Dzeržynsk a Izvarino. Web s odvoláním na armádního mluvčího Vladyslava Selezňova uvedl, že při náletech byly usmrceny stovky povstalců. „Vojenské letectvo zničilo dvě minometné baterie, dva tanky, tři obrněné transportéry a velké množství automobilové techniky a munice," řekl v noci na dnešek Selezňov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Mgr. Barbora Rázga byl položen dotaz

Co myslíte tou moderní a živou Prahou?

Podle mě je Praha krásná právě tím, že je historická a nejsem pro, aby se tu stavěli třeba moderní mrakotrapy apod. Taky si nemyslím, že je v Praze málo živo, podle mě je tu mnohdy naopak živo až moc a turisti tu dělají bordel, opíjí se, hulákají.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odpůrci nové vlády vyšli do ulic. 45 tisíc? Ani náhodou

10:14 Odpůrci nové vlády vyšli do ulic. 45 tisíc? Ani náhodou

Průvod na Hrad proti SPD ve vládě měl být „předvojem“ protestů, které proti nové vládě chystá Štít d…