Náměstek ministra obrany Šedivý bude zastupovat Česko v NATO

25.04.2012 8:55 | Zprávy

Náměstek ministra obrany Jiří Šedivý bude od září českým velvyslancem při NATO. Napsaly to ve středu Lidové noviny (LN). Dosavadní mimořádný zástupce Česka Martin Povejšil podle dřívějších zpráv serveru Česká pozice zamíří na stejný post EU.

Náměstek ministra obrany Šedivý bude zastupovat Česko v NATO
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vojenský speciál na afghánském letišti

Hlavním úkolem velvyslance při NATO je vyřizovat požadavky aliance a tlumočit jí národní postoj. Po EU jde o druhou nejvyšší diplomatickou misi České republiky, tvoří ji zhruba 50 lidí včetně vojáků.

Informace o střídání velvyslanců je tajná

Deník upozornil, že jmenování Šedivého je stále utajovaná skutečnost. "Střídání velvyslanců je klasifikovaná informace," řekl deníku mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář. Právě ministerstvo má nad obsazením zastupitelského úřadu rozhodující moc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: