Nasranej track nestačí. Rapper promluvil o manifestu nejen proti Zemanovi

10.03.2016 18:52

Rappeři pod labelem BiggBoss nedávno sepsali manifest, ve kterém odsoudili současnou veřejnou diskuzi v České republice a chování a postoje prezidenta Miloše Zemana. Vladimír 518, jeden z iniciátorů manifestu, následně poskytl rozhovor časopisu Reflex.

Nasranej track nestačí. Rapper promluvil o manifestu nejen proti Zemanovi
Foto: FTV Prima
Popisek: Prezident Zeman v Partii na Primě

Hudebníci se začali projevovat ve veřejném prostoru. Podle rappera Vladimira 518 to neznamená, že by nějak vyměkli, jen zkrátka je na čase, aby někdo řekl svůj názor. „Jasně, mohli jsme natočit nasranej track, ale nakonec jsme si říkali, že je třeba udělat něco jiného. Něco, co se dostane mimo hranice komunity,“ vysvětluje rapper, proč zvolili protest formou manifestu.

„Chtěli jsme, aby tohle vyšlo z ghetta ven. A proto jsme chtěli sepsat vlastně uměřený text, který nebude emoce dál jitřit, ale bude situaci naopak vracet na zem – aby lidé nešíleli a nenásledovali radikální a jednoduché řešení,“ tvrdí Vladimir 518 a dodává, že poslední dobou se stále více zajímá o aktuální dění.

Samozřejmě i psaný manifest vyvolal mnoho negativních reakcí a to i od fanoušků. „Každé podobné prohlášení v sobě má kus sociálního rizika,“ přiznává Vladimir a dodává, že tentokrát chtěli jasně oddělit zábavu a sdělení. Počítal však s tím, že někteří lidé nebudou s manifestem souhlasit. „Takže ano, je jasné, že jsme nějaké lidi nasrali.“

V manifestu je jménem zmíněn pouze prezident republiky Miloš Zeman. Ten je podle rapperů jedno velké zklamání za druhým. „Zeman ve společnosti podporuje to nízké, místo aby národ vedl a někam povznášel. Mnoho generací před námi bojovalo s vidinou toho, aby jejich děti měly vlastní stát, vlastní jazyk, svobodu slova, pohybu, vyznání a tak dále,“ říká Vladimir a dodává, že „my jsme ty děti“, za které naši předci bojovali. A nyní je na čase jim vzdát hold a nebrat výsledky jejich snah jako samozřejmost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…