Ne povinnému očkování, hlasovali diváci. Anketu jim smazali. Už je povyk

09.12.2021 11:30 | Ze sítí

Otázka, zda má být očkování povinné, se neřeší jen v ČR, ale také ve Velké Británii. Ranní show Good Morning Britain se zeptala v sociálních médiích. A v anketě drtivě vedl názor, že ani varianta omikron není důvod, aby očkování bylo povinné. Ale anketa nedoběhla do konce, správci sítí pořadu ji sami smazali. Jenže obrázek, jak hlasování vypadalo, se masivně šíří dál. A televizní show má z ostudy kabát, že maže ankety, když se nehodí do krámu.

Ne povinnému očkování, hlasovali diváci. Anketu jim smazali. Už je povyk
Foto: Repro Twitter
Popisek: Zmizelá anketa pořadu Good Morning Britain

Zatím není jasné, jak nebezpečná nová covidová mutace omikron skutečně je, objevují se zprávy, že méně než současné varianty a společnost Pfizer ohlásila, že je schopna upravit vakcíny, aby působily i proti této nové variantě. Ovšem v západní Evropě způsobila varianta omikron strach a řada zemí omezila nebo úplně zakázala cestování z Jižní Afriky, odkud mutace pochází.

Jednou z těchto zemí byla i Velká Británie. Jako v Česku běží pořad Snídaně s Novou, ve Velké Británii se mohou diváci dívat na pořad Good Morning Britain. Tento pořad na twitteru v souvislosti s variantou omikron vytvořil anketu, v níž se ptal, zda s příchodem této varianty není čas zavést povinné očkování.

Ovšem výsledky této ankety na profilu pořadu nenajdete. Anketa totiž zmizela. Ale podle snímků od těch, kteří si ji vyfotili, se rozhodně nedá říct, že o ni nebyl zájem, dle obrázku v ní hlasovalo přes 41 tisíc lidí a komentářů také nebylo málo. Drtivá většina hlasujících však byla proti povinné vakcinaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vláda chystá daňovou past na brigádníky. Vondráček: Šikana obyčejných lidí!

9:11 Fialova vláda chystá daňovou past na brigádníky. Vondráček: Šikana obyčejných lidí!

Plánované zrušení srážkové daně z přivýdělků, které prosazuje vláda Petra Fialy, vyvolává silnou kri…