Nechci nechat ČSSD Michalu Haškovi, říká Tomáš Petříček

27.02.2021 6:15

Tomáš Petříček podle svých vlastních slov cítí podporu ke kandidatuře na post předsedy ČSSD. Chce stranu otevřít novým lidem, ale zároveň zabouchnout bránu za kauzami, které ČSSD poškozovaly. V této souvislosti zmínil podnikatele Petra Bendu nebo Michala Haška.

Nechci nechat ČSSD Michalu Haškovi, říká Tomáš Petříček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček
reklama

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) v rozhovoru pro Český rozhlas potvrdil, že na jeho záměru stanout v čele ČSSD se nic nezměnilo. Je přesvědčen, že stávající šéf strany Jan Hamáček odvedl v ČSSD velký kus práce, ale on by se chtěl více věnovat tématům, která jsou pro lidi opravdu důležitá. Jako je třeba robustní plán rozvoje bydlení.

„Chceme změnit styl a také se podívat na náš program, kde chybí důraz na některá témata, která dnes lidi trápí. Například obnova po pandemii a budoucnost českého školství. Vidím velký prostor například v nabízení nového přístupu ke zdraví. Sociální demokracie se také musí otevřít a začít spolupracovat s dalšími podobně smýšlejícími osobnostmi a hnutími,“ prohlásil Petříček.

Má pocit, že někteří lidé už by s ČSSD neměli být spojování. Má na mysli např. teplického podnikatele Petra Bendu, který měl blízko k někdejšímu šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Výhrady podle všeho má i k bývalému 1. místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi.

„Také jsme ale udělali spoustu chyb, na které jsme s kolegy ve vedení upozorňovali. Ať už jde o návrat některých zdiskreditovaných politiků, jako je například Petr Benda v Ústeckém kraji. Neměli bychom nechat dělat politiku sociální demokracie lidem, jako je Michal Hašek. Chci uzavřít kapitoly, které vedly k tomu, že jsme v očích veřejnosti ztratili kredit,“ vysvětloval Petříček.

Pro svou kandidaturu cítí uvnitř ČSSD podporu a v diskusích s kolegy v regionech hledá další.

Po volbách si umí představit spolupráci s hnutím STAN i s lidovci, ale s hnutím ANO už ne. Zdůraznil, že bude záležet na tom, jak voliči rozdají karty. Počítá i s tím, že ČSSD po podzimních volbách do Sněmovny může skončit v opozici. Počítá ale s tím, že do voleb ČSSD koaliční vládu s ANO neopustí. Lidi to podle jeho názoru stejně příliš nezajímá. Mnohem víc je trápí, kdy se děti vrátí do škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…