Nová tvář pražské ODS: Je tady spousta mrtvých a raněných, ale jedeme dál

20.11.2013 11:53 | Zprávy
autor: adr

Ve čtvrtek 21. listopadu budou pražští občanští demokraté volit svého nového předsedu. Proti zkušenému straníkovi, bývalému ministru životního prostředí Tomáši Chalupovi, se postaví dosud ne příliš známý občanský demokrat a bývalý rocker Filip Humplík. Podle serveru Česká pozice by nováčka měla podporovat "svobodovská" část pražské ODS.

Nová tvář pražské ODS: Je tady spousta mrtvých a raněných, ale jedeme dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Chalupa na kongresu ODS

Filip Humplík se jako spolumajitel agentury Konektor podílel na posledních kampaních ODS, s lidmi z vedení strany tak do styku přicházel poměrně často. Nyní ovšem půjde o jeho první kandidaturu do volené funkce. Česká pozice se proto politika zeptala, kam v případě svého vítězství hodlá pražskou ODS směřovat. Humplík se v mohla bodech hlásí k odkazu bývalého primátora Bohuslava Svobody.

"Pražská ODS je v krizové situaci. Už kvůli historickým věcem, nejen kvůli posledním volbám. ODS jde posledních několik let cestou, kterou by jít neměla. A tohle je jedna z posledních možností to napravit. V krizových situacích se přijímají krizová řešení, a já sám sebe vnímám jako krizového manažera," vysvětlil Humplík své odhodlání ucházet se o post předsedy ODS v hlavním městě, ačkoli není ani zastupitelem.

Cílem je vytvořit fungující tým

Jeho cílem ale prý není stát se v Praze primátorem, ačkoli pokud by se na tom jeho tým dohodnul, nebránil by se, ale postavit tým, který stranu povede do voleb v roce 2014. Tým důvěryhodný, z nových lidí nespojovaných s minulostí, kteří jsou schopní bavit se s oběma křídly v pražské ODS. Osobně Humplík nemá jakýkoliv problém s Tomášem Chalupou, pokud v těch volbách vyhraje, je přesvědčen, že pro stranu udělá to nejlepší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…