Nový šéf zpravodajství ČT: ČT24 je to nejlepší, co máme. Večerníček se posune

09.10.2011 20:33

Nový šéf zpravodajského oddělení České televize Zdeněk Šámal se chystá zatraktivnit Události, přesunout Večerníček a zachovat Václava Moravce. Zpravodajský kanál ČT24 je podle něj momentálně to nejlepší, co veřejnoprávní televize má.

Nový šéf zpravodajství ČT: ČT24 je to nejlepší, co máme. Večerníček se posune
Foto: ct.cz
Popisek: Logo České televize

Události kvalitnější, ne nutně nejsledovanější. Do takové podoby by nový šéf veřejnoprávního zpravodajství chtěl uvést hlavní zpravodajskou relaci ČT1. "Důvěryhodné, exkluzivní, zachycující opravdu důležité události, využívající potenciál toho, co má Česká televize k dispozici," popsal v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, jak by si Události představoval.

Chtěl by relaci především odlišit od relací komerčních televizí. "Že jsou tam zprávy, které jinde neuvidí, a které veřejnoprávní televize může vyrábět, protože na ně má finanční zdroje. Veřejnoprávní televize se ve zpravodajství ani jinde nemusí podbízet a za každou cenu nabízet něco, co se považuje za takzvaně zajímavé, jenom proto, že to lidi zaujme."

Více o České televizi čtěte ZDE

Večerníček před Událostmi? To nejde

Sledovanost pro něj proto nebude primární, rád by ale viděl Události před zprávami televize Prima. K čemuž mu může pomoci i jiná programová skladba. V současnosti totiž Událostem předchází dětská pohádka, což není vhodné. "Pokud cílíte na určitou diváckou skupinu, která je v případě Událostí hodně široká, nemělo by se stát v programování to, že se na přeskáčku oslovují naprosto rozdílné cílové skupiny. Jinými slovy: Z Večerníčka jít na Události je pro hlavní zpravodajskou relaci poměrně vražedný počin. Večerníček rozhodně není cílová skupina Událostí," podotkl.

Naopak zachovat hodlá zpravodajskou "čtyřiadvacítku". "Myslím, že je to nejlepší kanál, který Česká televize nyní má," zdůraznil. Nerad by "pouštěl" také Václava Moravce, o němž se spekulovalo, že z obrazovky veřejnoprávní televize co nevidět odejde. "Václav je člověk, který se rád vyvíjí, sleduje trendy a uvažuje nad svou prací." Spolupracovat s ním proto hodlá i nadále.

Šámal se do České televize vrací kvůli novému generálnímu řediteli Petru Dvořákovi, který mu spolupráci nabídl. Náklonnost je vzájemná. Dvořák byl prý jedinou podmínkou Šámalova návratu, pod nikým jiným by pracovat nechtěl.

Čtěte:

Zpravodajství ČT zřejmě povede Šámal

Nejhorší ředitel ČT byl Janeček, tvrdí neúspěšný Fenič

Jandák tajemně: V ČT se na nižších úrovních odehrávají podivné příběhy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice žádá přísný trest pro Jaroslava Kuberu. A když se chtěl hájit v ČT, dal mu Kubal třicet sekund

9:38 Petice žádá přísný trest pro Jaroslava Kuberu. A když se chtěl hájit v ČT, dal mu Kubal třicet sekund

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se znovu ocitl pod palbou. Poté, co se od něj distancovala čás…