Novým předsedou Svazu měst a obcí se stal starosta Kyjova František Lukl

12.06.2015 11:58

Novým šéfem Svazu měst a obcí (SMO) se stal podle očekávání jeho dosavadní místopředseda a starosta Kyjova František Lukl, někdejší ministr pro místní rozvoj ve vládě Jiřího Rusnoka. Rozhodla o tom dnes rada svazu na zasedání v Praze. ČTK o tom informovala mluvčí SMO Štěpánka Filipová.

Novým předsedou Svazu měst a obcí se stal starosta Kyjova František Lukl
Foto: Kyjov
Popisek: Mgr. František Lukl, MPA, starosta města Kyjov
reklama

Lukl podle ní na jednání rady uvedl, že jako předseda by chtěl využít zkušenosti ze starostování i z ministerské funkce. „Chci rozvíjet dobrou a silnou pozici svazu jako respektovaného partnera vlády a parlamentu,“ řekl.

Rovněž bude podporovat profesionalizaci svazu, který podle něj tvoří tři Svatoplukovy pruty, které se společně nezlomí, tedy statutární města, města a obce.

Lukl v čele svazu nahradil bývalého kladenského primátora Dana Jiránka, který už znovu nekandidoval. Jiránek ovšem zůstane výkonným ředitelem svazu.

Nová stočlenná rada má také projednat akční plán s prioritami, které svaz schválil na květnovém sněmu v Olomouci. Mezi nimi je například financování výkonu státní správy či dostupné veřejné služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…