Oddělení Ukrajiny je nutné. Federace ale nemusí být spásné řešení, napsal Ondřej Neff

25.08.2014 11:49

Novinář a spisovatel Ondřej Neff se na svém webu Neviditelný pes zabýval návštěvou německé kancléřky Angely Merkel v Kyjevě. Zatímco ona slíbila půl miliardy eur na obnovu východní Ukrajiny, její ministr hospodářství a energetiky Sigmar Gabriel ve stejnou dobu prohlásil, že se Ukrajina musí federalizovat. To ovšem nemusí být tím správným řešením, uvedl Neff, vystupující již léta pod pseudonymem Aston.

Oddělení Ukrajiny je nutné. Federace ale nemusí být spásné řešení, napsal Ondřej Neff
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Neff ve svém článku uvádí, že v situaci, kdy v zemi zuří nacionálně laděná občanská válka, je nemyslitelný návrat do idylických časů. Všichni se najednou nebudou tvářit, že se nic nestalo a že život půjde dál.

Ukrajina se musí rozdělit. Federace ale nemusí být spásné řešení

„Oddělení je nutné, ovšem jeho stupeň je na Ukrajině velká neznámá. Bavorsko je také stát ve státě v rámci Německa, ovšem podobné řešení připadá na Ukrajině nejdřív tak v roce 2150, pokud se zítra přestane střílet a vše půjde vlídnou cestou porozumění,“ tvrdí Neff s nadsázkou.

Celý článek ZDE.

Federace ovšem nemusí být oním spásným řešením. Bývalé Československo bylo na sklonku své existence rovněž federací, ale „horkým hlavám na Slovensku to nestačilo“. Dnešní Spojené království může být už za chvíli rozpojené, pokud se pro to Skotové vysloví v referendu.

Obě strany na Ukrajině musí uklidnit své horké hlavy. Merkel se o to snaží

Podle Neffa teď záleží na tom, zda se podaří uklidnit horké hlavy na obou stranách konfliktu. Rusko se o to údajně snaží, jak je vidět na odstranění Strelkova a dalších separatistických velitelů. Co se ale stalo na druhé straně? „Kde skončil ozbrojený pochod Pravého sektoru na Kyjev?“ ptá se novinář.

Z historie je známo, že každá revoluce požírá své děti. Po zjitření poměrů se věci musí vrátit do normálu. Kvůli tomu je ale potřeba odstranit z cesty ty, kdo nastolili poměry abnormální. Merkel o víkendu jednala s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem jistě s cílem uklidnit situaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …