Odpověď Václaváku? Fialova vláda pojede kampaň: Vysvětlí, jak pomáhá

07.09.2022 10:07 | Zprávy
autor: mp

Na sobotní demonstraci v Praze se sešlo na 70 tisíc lidí, kteří dali najevo, jak moc jsou nespokojeni s vládou Petra Fialy (ODS). Ten teď lidem vzkazuje, že bude ještě podrobněji vysvětlovat, co všechno jeho kabinet pro občany dělá a ještě udělá, aby zmírnil jejich obavy z energetické krize. Ministr průmyslu za STAN Jozef Síkela už si posypal hlavu popelem a slíbil, že se zlepší.

Odpověď Václaváku? Fialova vláda pojede kampaň: Vysvětlí, jak pomáhá
Foto: Facebook
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě.

Zdá se, že v pětikoaliční vládě houstne napětí. Předseda vlády Petr Fiala (ODS) ještě během sobotní demonstrace v Praze na Václavském náměstí konstatoval, že akci zorganizovali sympatizanti s Ruskem, už v neděli jihočeský hejtman Martin Kuba v debatě na CNN Prima News varoval, že takto tuto demonstraci nelze odbýt.

Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na Twitteru varoval před tímtéž.

„Odmítám banalizovat obavy lidí z energetické krize a označovat za prokremelského přívržence každého, kdo zpochybní postup vlády. Není to totiž pravda. Ano, Kreml a extremisté využívají současné složité situace, nejisté doby k rozeštvávání společnosti a na včerejší demonstraci jich bylo mezi pořadateli mnoho. Ale rozhodně je i řada zcela obyčejných lidí, rodin, živnostníků, kterým je úzko při výhledu na další měsíce. Nejsme tu od toho, abychom jejich obavy zpochybňovali, jsme tu od toho, aby tyto obavy nemuseli mít,“ konstatoval Bartoš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…