Okamura spílal Síkelovi. Ten nevydržel mlčet. A šéf SPD kvůli tomu nasadil silnější kalibr

16.09.2022 15:15 | Zprávy
autor: vef

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes při jednání Poslanecké sněmovny rozohnil na ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN). „Vy jste opravdu jak z Marsu, protože ono to třeba panu ministrovi Síkelovi – on si to neuvědomuje. Pane ministře, vy si to neuvědomujete, protože vy když jdete po ulici, tak vás většina lidí ani nepozná, takže oni vám to neřeknou. Oni vás prostě nepoznají. To znamená, oni vám nemůžou říct, takže nemáte zpětnou vazbu,“ zmínil mimo jiné Okamura.

Okamura spílal Síkelovi. Ten nevydržel mlčet. A šéf SPD kvůli tomu nasadil silnější kalibr
Foto: FCB
Popisek: Tomio Okamura

Kvůli nynějšímu zdražování cen energií projednává dolní komora Parlamentu zrychleně novelu, jež vládě umožní stanovit cenový strop u elektřiny a u plynu pro maloodběratele. A jak píše server Novinky.cz, nejdelší dobu, zhruba půl hodiny, strávil u řečnického pultu předseda hnutí SPD Tomio Okamura. A ten si vzal na paškál ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN).

„A vy jste opravdu jak z Marsu, protože ono to třeba panu ministrovi Síkelovi – on si to neuvědomuje. Pane ministře, vy to neuvědomujete, protože vy když jdete po ulici, tak vás většina lidí ani nepozná, takže oni vám to neřeknou. Oni vás prostě nepoznají. To znamená, oni vám to nemůžou říct, takže nemáte zpětnou vazbu. To je ta potíž. Já když někam jdu, tak mě zná celá republika, proto mi říkají – každodenně mám zpětnou vazbu od občanů České republiky, které potkávám na ulici, u benzínové pumpy, prostě kdekoliv, kde jdu, i na nákup, tak mě občané oslovují a říkají mi jejich problémy. Proto vy jste možná tak odtržený, pane ministře, od té reality,“ zmínil Okamura. Síkela v tu chvíli i dle stenozáznamu Poslanecké sněmovny utrousil komentář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…