Okamuro, plač? Lubomír Volný založil politickou stranu

17.03.2019 20:21

V tomto týdnu opustil poslanec Lubomír Volný spolu se svými kolegy Marianem Bojkem a Ivanou Nevludovou hnutí SPD Tomia Okamury. Dnes pak na svém facebookovém profilu oznámil své další politické zařazení.

Okamuro, plač? Lubomír Volný založil politickou stranu
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný
reklama

„Dnes jsme obdrželi nabídku bývalé členské základny RK SPD MSK, abychom vstoupili do jimi nově utvořeného politického hnutí JEDNOTNÍ Alternativa pro Patrioty. Toto hnutí dokázala tato členská základna vytvořit v období od naší poslední schůzky, po ohlášení rozpuštění naší regionální organizace pražským vedením SPD. Na této schůzce zúčastnění drtivou většinou odmítli variantu ‚líbání prstenů‘ protektorátního vedení dosazeného z Prahy i variantu ukončení politické činnosti. Maximální podporu získala varianta hromadného vystoupení z SPD a založení nového politického hnutí, s cílem kandidovat ve volbách do EP, a to buď s případným koaličním partnerem, či samostatně,“ poznamenal Volný.

Poslední rozhovor poslance Volného pro ParlamentníListy.cz najdete ZDE.

„Členská základna byla seznámena s tím, že my poslanci navolení za MSK se aktivně zakládání tohoto nového hnutí nezúčastníme s tím, že jeho založení jinými členy naší původní organizace bude testem skutečného odhodlání, podpory odvolaného vedení, testem naší akceschopnosti a skutečné chuti i nadále pracovat pro budoucnost naší vlasti, přirozenou lidskou svobodu a přímou demokracii. Bylo třeba v rekordně krátkém čase několika dní zajistit 1 000 podpisů, stanovy a ustanovit prvotní orgány hnutí,“ vyprávěl dále Volný.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 17539 lidí

„Lidé, jejichž mnohaletou prací, jejichž názory a jejichž návrhy pohrdlo pražské vedení SPD, bojovníci, kterým toto pražské vedení arogantně rozpustilo jejich regionální organizaci, a dokonce jim proti jejich vůli, v rozporu se zásadami přímé demokracie, direktivně vnutilo neoblíbené protektory z řad ČSSD i vyloučených neonacistů, tak tito lidé z historicky nejvýkonnější organizace v historii SPD udělali přesně to, co před tím roky dělali, pro své, dnes již bývalé hnutí. DOKÁZALI TO!!!“ poznamenal.

„Náš tým, ten tým, který byl prý nedemokraticky vedený, příliš malý, Volným šikanovaný a složený údajně pouze z dosazených rodinných příslušníků, tak tento tým dokázal v několika málo dnech zajistit vše potřebné.
1 087 podpisů, stanovy a všechny ostatní dokumenty potřebné k registraci politického hnutí, a proto vám všem mohu s hrdostí na tento tým oznámit, že v pátek bylo zaregistrováno politické hnutí JEDNOTNÍ Alternativa pro Patrioty a my jsme dnes přijali nabídku jeho vedení a stali jsme se jeho členy. Děkujeme všem, kteří jste nám tímto vyjádřili velmi zavazujícím a dechberoucím způsobem svou důvěru a podporu. S vědomím této důvěry a podpory v zádech se nám bude podstatně snadněji dýchat a pracovat při prosazování programu, pro který jsme roky tvrdě pracovali a za který jsme byli zvoleni. Programu přirozené lidské svobody, přímé demokracie a obrany naší vlasti před fanatiky multikulturalismu, naplánovanou islamizací a afrikanizací,“ poznamenal v prohlášení Volný s Bojkem a Nevludovou. Jak dodal závěrem, znají svůj cíl, směr a ani jedno neopustí. „Jsme jednotní, uspějeme,“ zakončil.

K odchodu z SPD se poslanci rozhodli kvůli postupu nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle Volného přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Vedení SPD vyzvalo Volného, aby se po odchodu z hnutí vzdal i mandátu ve Sněmovně. Volný ČTK řekl, že se svého mandátu nevzdá, SPD, za kterou kandidoval, podle něj dnes už neexistuje.

„Jelikož se Lubomír Volný stal poslancem díky SPD, vyzýváme ho ke složení poslaneckého mandátu, aby uvolnil místo dalšímu v pořadí na kandidátce SPD,“ uvedlo vedení hnutí v prohlášení zaslaném ČTK. Oznámilo také, že po konci Volného v čele moravskoslezské organizace zaznamenalo hnutí v minulém týdnu desítky nových žádostí o vstup, kterým Volný v přijetí do hnutí bránil.

„Pokud měl (Volný) jakékoliv připomínky k práci v SPD, mohl je sdělit před delegáty na celostátní konferenci, to však neudělal,“ uvedlo hnutí. Kritizovalo i způsob jeho oznámení konce v SPD na Facebooku, označilo to za lidsky neslušný styl komunikace.

Volný řekl ČTK, že náhradníkem do Sněmovny na kandidátce SPD je Václav Kubín, jenž všechna rozhodnutí, která prozatím učinil, naprosto respektuje, takže by to podle něj dopadlo stejnou patovou situací. „Já jsem svůj mandát získal i díky tvrdé práci členské základny SPD v Moravskoslezském kraji a také díky tomu, že jsem měl druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů za SPD hned po Tomiu Okamurovi. Takže já se určitě práce pro přirozenou lidskou svobodu a přímou demokracii nevzdám, i vzhledem k tomu, že SPD, do které jsem vstoupil, za kterou jsem kandidoval a pro kterou jsem tři a půl roku pracoval, dnes již neexistuje,“ uvedl.

Volný v minulosti vedl moravskoslezskou organizaci SPD, kterou ale v únoru celostátní vedení hnutí zrušilo. Zdůvodnilo to systematickým porušováním stanov a krácením demokratických práv členů. Volný teď na Facebooku kritizoval nové krajské vedení, jeho kroky označil za zákeřný útok proti vlasteneckým silám.

Volný zejména kritizoval přijetí Milana Kuchára do moravskoslezské organizace SPD. „Pan Milan Kuchár byl navržen na vyloučení bývalým regionálním vedením za rasistické a neonacistické verbální i internetové projevy včetně zasílání fotografií s Adolfem Hitlerem a rasistickým textem,“ uvedl. Nové vedení organizace podle Volného přijalo Kuchára do hnutí zpět.

„Toto je další zákeřný útok proti vlasteneckým silám, řízený přímo z předsednictva SPD. Odmítám být součástí této špinavé hry,“ uvedl Volný s tím, že vystupuje z SPD, stejně jako další členové bývalého vedení hnutí v kraji.

Bojko oznámil, že má pro odchod z SPD stejný důvod jako Volný. „Držíme spolu, nesouhlasíme s protektorátně dosazeným nikým nevoleným novým vedením kraje,“ řekl Deníku N. Nevludová v rezignačním dopise podle Deníku N napsala, že vedení opakovaně porušovalo předpisy.

Předloni na podzim Mladá fronta Dnes (MfD) napsala, že z SPD v Moravskoslezském kraji odcházejí členové, protože Volný se podle nich chová jako diktátor, obklopuje se lidmi, kteří hlasují podle něj, a strana tak není demokratická. Volného plánovali prostřednictvím petice zbavit mandátu. Okamura následně uvedl, že na krajské členské konferenci nikdo odvolání Volného nenavrhl.

V únoru Volný uvedl, že hodlá kandidovat proti Okamurovi na šéfa SPD. Volný na sebe upozornil v únoru při vyostřené debatě o cizinecké novele. V médiích se také objevily informace, že Volný pronajímá byty ve dvou zchátralých domech v romském ghettu v ostravské čtvrti Přívoz a od nájemců inkasuje peníze ze státních příspěvků na bydlení. SPD přitom příjemce dávek označuje za parazity.

Poslanecký klub SPD měl dosud 22 členů. Hnutí vzniklo v roce 2015 po rozpadu Okamurova předchozího politického subjektu Úsvit. Rozpadl se kvůli sporům o financování. Část spolustraníků tehdy Okamuru obvinila, že Úsvit pomocí PR služeb tuneloval. Okamura byl z Úsvitu vyloučen, ale nebyl obviněn z trestného činu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

11:30 Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

Vztahy mezi Českem a Ruskem eskalují od soboty, kdy bylo odhaleno podezření bezpečnostních složek, ž…