Ondřej Naff má obavy. Zeleně zblblí Němci nám ještě ukážou

18.09.2020 15:02

Navzdory koronavirové epidemii počítá předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová s tím, že plán na zezelenání evropské ekonomiky bude uveden v život. Každého, kdo doufá, že to nakonec skončí přece jen jinak, rozumněji, vyvádí z omylu publicista Ondřej Neff. Stačí se prý podívat na nálady v Německu.

Ondřej Naff má obavy. Zeleně zblblí Němci nám ještě ukážou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tepelná elektrárna
reklama

Evropská komise dává najevo, že to se zezelenáním evropské ekonomiky a průmyslu myslí vážně. Původně se počítalo s tím, že EU sníží hladinu svých emisí o 40 procent do roku 2030, ale Ursula von der Leyenová v proslovu o stavu EU prohlásila, že by bylo vhodné úroveň emisí snížit až o 55 procent.

Podle spisovatele Ondřeje Neffa to bude velká rána pro konkurenceschopnost EU, ale kdo by čekal, že nakonec politici ze svých plánů vycouvají, podle spisovatele by se přepočítal, protože politici se řídí hlasem lidu a v Německu, které je ekonomicky nejsilnější z celé EU, stále sílí hlad po zelené politice.

Nicméně si nedělejme iluze, že by se chmurné perspektivy rozjasnily nějakou blíže neurčenou reformou Unie. Podstatný je tlak politické nálady v rozhodujících zemích a s tím žádná reforma nic neudělá. V posledních komunálních volbách v Porýní Vestfálsku stoupl podíl Zelených z 11 procent na dvacet a dalších deset procent získali liberálové a Levice, což jsou komunisté, ale horší. Připomenu, že jde o spolkovou zemi se 14 miliony obyvateli. Tak co byste čekali?“ zeptal se Neff v textu na serveru Neviditelný pes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…