Parkanové přiznali důchod. A Karolína Peake...

19.11.2013 10:27

Po posledních volbách se opět obměnila sněmovna a někteří politici se už v ní neobjeví. Někteří dobrovolně a jiní se prostě už nedostali na volitelné místo kandidátky. Týden.cz zjišťoval, kam se expolitici vrtnou. Například Vlasta Parkovaná už si vyřídila penzi a Karolína Peake se nemusí znepokojovat, protože má prý našetřeno.

Parkanové přiznali důchod. A Karolína Peake...
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vlasta Parkanová ve sněmovně
reklama

Bývalá ministryně obrany a bývalá místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Vlasta Parkanová (TOP 09) se už v politice nechce angažovat. Neplánuje prý ani návrat ke své původní právnické profesi. "Ve čtvrtek mám 62. narozeniny. Zažádala jsem si o důchod a byl mi přiznán," přiznala se Parkanová serveru Týden.cz.

Internetový deník uvádí, že Parkanová stále čeká na spravedlnost. Je obviněna ze dvou trestných činů kvůli nákupu letadel CASA pro armádu. Parkanová obvinění od začátku odmítá a podle různých informací zátěž plynoucí z obvinění zvládá s obtížemi. Potvrdila to i pro Týden.cz: "Snažím se teď zlepšit svoje zdraví," říká.

Někdo má našetřeno a bude odpočívat

Je pravděpodobné, že mnozí se po odchodu z politiky budou muset srovnat s nižšími příjmy. Mezi nimi je prý i Vlasta Parkanová. Server uvádí, že základní plat poslance je 56 tisíc korun hrubého. Většinou však poslanci dostávají příplatky za funkce ve výborech nebo ve vedení sněmovny. Proto může být pád pouze k penzi citelný. Pak je tu ještě možnost, že poslanci šetřili.

Některé expolitiky ale peníze neomezují. Pro Týden.cz to potvrdila bývalá vicepremiérka vlády Petra Nečase Karolína Peake. Ta prohlásila, že má našetřeno a chce nějakou dobu odpočívat. "Moje majetkové poměry jsou veřejně známé, mohu teď chvíli zůstat doma a věnovat se dětem, což dělám," uvedla ke svým aktivitám a plánům Peake.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…