Pic kozu do vazu. Karel Janeček a očkování: Bude dusno

05.08.2021 13:50

Miliardář Karel Janeček promluvil jasně a nahlas. Veřejně oznámil, že je proti povinnému očkování, v žádném případě neschvaluje očkování dětí a samotné očkování vnímá jen jako jednu z cest, jak se chránit před koronavirem. Ani trochu se mu nelíbí, jak je společnost rozdělována právě na otázce očkování.

Pic kozu do vazu. Karel Janeček a očkování: Bude dusno
Foto: archiv
Popisek: Miliardář Karel Janeček

Karel Janeček má za to, že v souboji s koronavirem by česká společnost měla táhnout za jeden provaz. Ani trochu se mu proto nelíbí, jak je rozdělována v otázce očkování. Zdá se mu, že očkování musí být věcí svobodné volby každého jedince.

„Osobně zastávám názor, že relevantní jsou protilátky a očkování je jen jednou z možných cest, jak je získat. Jsem proti povinnému očkování dospělých a zásadně odmítám očkování dětí, které tento stupeň ochrany proti Covidu zkrátka nepotřebují. Je mi blízký přístup, který zvolili ve Velké Británii, kde se očkují jen ty děti, které to potřebují ze zdravotních důvodů,“ pravil.

„Vnímám jako obrovský problém, jak se tato situace využívá k rozdělování společnosti. To je špatně a musíme si uvědomit, že jsme v tom všichni společně a musíme hledat cestu ven jako celá společnost. Proto jasně nesouhlasím s rozdělováním společnosti na očkované a neočkované a upřednostňováním jedněch na úkor druhých,“ zlobil se.

Aby sám společnost nerozděloval, odmítá prozradit, zda se sám očkovat nechá, či nenechá. A k témuž nabádá každého Čecha, Moravana a Slezana.

Karel Janeček a očkování

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…