Piráti chtějí migranty a měnit kulturu, řekl Babiš. A už je veselo

13. 7. 2020 12:16

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš připravil se svým týmem další týdenní shrnutí svého pohledu na svět známé pod označením „Čau lidi“. Komentátor serveru Seznam zprávy.cz Jindřich Šídlo obsah posledního Čau lidi krátce shrnul způsobem, který by se Babišovi pravděpodobně ani trochu nelíbil. Ozvali se také Piráti, které Babiš svým provoláním zvedl ze židle.

Piráti chtějí migranty a měnit kulturu, řekl Babiš. A už je veselo
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Andrej Babiš v již tradičním provolání k národu zdůraznil, že Piráti se hodně podobají zeleným fanatikům, kteří navíc usilují o proměnu naší kultury, vymezil se tak proti straně, která je již řadu týdnů v průzkumech voličských nálad brána momentálně jako nejsilnější opoziční stana. ODS poslední dobou bývá až třetí.

Babiš zhodnotil schůzi ohledně jednání Evropské rady, kde se značně projevili opoziční zástupci. Ti měli většinou podobné názory, pak byl ale Babiš svědkem neskutečného výstupu. „Vystoupil takový mladý pirát a já jsem z toho pochopil, že piráti jsou stejní, jako ti zelení fanatici, oni by chtěli, abychom měli v Evropě miliony migrantů, aby změnili naši kulturu, naše zvyky, náš systém žití, rodinu… To by chtěli,“ ohradil se.

Pirátský poslanec Tomáš Martínek se proti Babišovým slovům ohradil a konstatoval, že se předseda vlády Pirátů zřejmě hodně bojí, když takto nestoudně manipuluje s lidmi.

Anketa

Miroslav Kalousek nebude v příští sněmovně. Bude to jeho konec ve velké politice?

67%
33%
hlasovalo: 5448 lidí

Největší manipulací celého videa Andreje Babiše byla kritika pátečního jednání ohledně plánu oživení EU. Andrej Babiš se pustil do projevu pirátského poslance Františka Kopřivy, ze kterého údajně pochopil, že Piráti chtějí v Evropě miliony migrantů. Poslanec Kopřiva přitom během celého jednání neřekl o migrantech ani jedno slovo. Tato manipulace, která má strašit lidi a vytvořit negativní emoci proti Pirátům na základě lži, a tak lidem neznalým pravdy ukázat na uměle vytvořeného nepřítele společnosti po vzoru demagogů z východní Evropy, rozhodně není hodná premiéra demokratické země. Následně přidává i kritiku ohledně plánu na oživení EU, kde ho přitom Piráti vyzývají k vyjednání výhodných podmínek pro Českou republiku. Česká republika podle modelů Evropské komise pravděpodobně bude čistým příjemcem pomoci, proto de facto nebude pravděpodobně Itálii nic platit. Oživení ekonomik zemí EU je zásadní pro ekonomiku České republiky, kdy exportujeme přes 84 % výrobků právě do zemí Evropské unie,“ napsal Martínek.

Ing. Tomáš Martínek

  • Piráti
  • Tento profil není využívan. www.tomas-martinek.eu je správný
  • poslanec

Babiš si vzal na paškál také Zdeňka Bakalu. Učinil tak kvůli firmě OKD, kde se rozhořelo lokální ohnisko koronaviru. Babiš zdůraznil, že vláda situaci s lokálním ohniskem zvládá, zatímco opozice údajně v klíčových okamžicích nezvládla nic jiného než mlčet a maximálně mluvit o tom, že Babišova vláda nedokázala zajistit lidem ochranné roušky a ti si je tak museli šít sami a odvedl pozornost ke skutečnosti, že dříve vlastnil tuto firmu Zdeněk Bakala. Dnes ji vlastní český stát.

„Vytáhl si tam sto miliard. Slíbil lidem, že jim prodá 54 tisíc bytů za 40 tisíc korun… Nic jim neprodal, podvedl je,“ znechutil se. K bytům OKD ještě poznamenal: „neskutečné, totálně asociální přístup,“ poznamenal Babiš na adresu Bakaly.

Komentátor serveru Seznam zprávy Jindřich Šídlo Babišovo provolání v pár větách shrnul a předsedu vlády tím pravděpodobně nepotěšil.

„Zhlédl jsem za vás týdenní hlášení AB. Myslím, že stačí název ‚Čau lidi. Já a Kundera. A Bakala. A mějte se rádi‘ a jediná věta: ‚Některé z nás tady stíhají za totálné nesmysly.‘ Jo, a ještě samozřejmě tradiční označení třídního nepřítele: ‚Kdyby ten psychopat Miroslav Patrik neblokoval D1, je dávno hotová a my ji dostavíme.‘ Celkově vypadá premiér lehce nervózně,“ shrnul Šídlo.

Jindřich Šídlo shrnul Babišovo „Čau lidi“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …