Policie informovala Chovance o internetové Modré velrybě

09.05.2017 18:02 | Zprávy
autor: mp

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) přijal od policie informace o internetovém fenoménu Modrá velryba, u něhož policie v minulosti zaznamenala několik případů sebepoškození či vydírání dětí. Chovanec uvítal, že policie tento fenomén řeší, uvítal by však přesnější komunikaci policie vůči veřejnosti. Vyplývá to z informací policejního prezidia a ministerstva vnitra.

Policie informovala Chovance o internetové Modré velrybě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Chovanec chtěl na konci dubna od policie důkazy o tom, zda opravdu existuje internetová hra Modrá velryba, která prý vyzývá hráče k sebevraždě. Policie před hrou v minulých týdnech varovala, podle expertů jde ale jen o poplašnou zprávu (tzv. hoax). „Policejní prezident pana ministra informoval, že policie se tímto fenoménem zabývá dlouhodobě jak na základě informací od Europolu a Interpolu, tak na základě rostoucího počtu případů v ČR. Pan ministr je rád, že policie tento fenomén řeší, propříště by ale uvítal přesnější komunikaci policie vůči veřejnosti,“ sdělila ČTK Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra.

Policie uvedla, že ministr byl v obecné rovině informován o skutečnostech, které vedly ke zveřejnění varovné tiskové zprávy, v níž policie upozornila rodiče a pedagogy, aby si víc všímali projevů dětí, které mohou mít souvislost s rizikovým chováním v prostředí sítě internet. „Policie tento postup zvolila na základě několika prokazatelně zadokumentovaných případů sebepoškození či vydírání dětí v prostředí internetu a také jako reakci na informace získané od zahraničních partnerů, kteří v nejednom případě přistoupili taktéž k vydání varujících tiskových zpráv,“ zopakoval dnes v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…