Policie se zajímá o exšéfa Sazky Hušáka kvůli pokusu o podvod

11.10.2013 15:18 | Zprávy
autor: čtk, mp

Pražská policie se podle informací ČTK zajímá o bývalého ředitele loterijní společnosti Sazka Aleše Hušáka. Kriminalisté prověřují, zda se šestapadesátiletý právník nepokusil podvodně vylákat z podnikatelů Martina Ulčáka a Marka Dospivy 50 milionů korun. Vyjádření Hušáka ČTK shání.

Policie se zajímá o exšéfa Sazky Hušáka kvůli pokusu o podvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák

"Úkony trestního řízení jsou zahájené pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu podvodu, nicméně případ je stále ve stádiu prověřování," řekla dnes ČTK mluvčí pražské policie Jana Rösslerová. O případ se kriminalisté začali zajímat poté, co se na ně s trestním oznámením obrátili bývalý Hušákův blízký přítel Ulčák a šéf investiční skupiny Penta Dospiva. Podnikatelům se nelíbilo, že se po nich Hušák domáhá zaplacení směnky na 50 milionů, jejíž platnost podle nich dávno vypršela.

Podezřelá směnka

Směnku Hušák uplatnil u soudu vůči podnikatelům v březnu tohoto roku. Městský soud v Praze proto vydal směnečný platební rozkaz, proti kterému se ohradil jak Ulčák, tak Dospiva, který na směnce figuruje jako ručitel. Při následném líčení se soud postavil na stranu podnikatelů a žalobu někdejšího šéfa Sazky na zaplacení milionů zamítl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…