Pomoc, ať se vrátí Václav Havel. Francouzský filozof se sešel s Babišem a pak o tom napsal do Hospodářek velmi ošklivý článek

04.05.2019 15:09

O setkání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) se rozepsal pro Hospodářské noviny francouzský filozof Bernard-Henri Lévy. Ten minulý týden vystoupil v Divadle Archa. Setkání s Babišem tomu předcházelo. A jak Lévy poznamenal, Babiš vládne zemi Franze Kafky a Václava Havla společně se svým kumpánem Milošem Zemanem.

Pomoc, ať se vrátí Václav Havel. Francouzský filozof se sešel s Babišem a pak o tom napsal do Hospodářek velmi ošklivý článek
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Událostech komentářích

Babiš měl Lévyho přivítat těmito slovy: „Tak co, budete i vy opakovat lži, co o mně šíří mí nepřátelé? Ty lži, co o mně šíří ta sebranka z Respektu, který dělal vaší hře reklamu a který vlastní ten zloduch Bakala.“ Podle Lévyho mluví Babiš perfektně francouzsky. A tak mu i vysvětlil, že on sice vlastnil tištěná média, ale po nástupu do funkce mu nic nepatří. Lévy rovněž zkonstatoval, že pak se Babiš pustil do dalšího českého podnikatele, Daniela Křetínského. 

Lévy Babiše nazývá obdobou Donalda Trumpa. Baví se spolu mimo jiné o migraci. „Zeptá se mě: ‚Četl jste Podvolení od Michela Houellebecqa?' Je podivné slyšet ho vypouštět z úst Houellebecqovo jméno. Zrovna Babiše, kterého za několik hodin na scéně po vzoru komiků Laurela a Hardyho překřtím na Laurela českého populismu,“ poznamenal Lévy. Babiš mu pak měl mimo jiné říct, že nemá proti muslimům nic, ale domnívá se, že každý stát má právo si vybrat, jaké migranty si do země pustí. Lévy sám nazývá Babišovu migrační politiku jako hanebně xenofobní a rasistickou.

Původní text ZDE.

Babiš pak prý také chválí francouzskou hlavu státu Emmanuela Macrona. „Nedávno se v Bruselu celou noc dlouze debatovalo o brexitu. A on pořád nic neříkal. A za úsvitu se přihlásil o slovo. Ale jen, aby řekl: ‚Ne, žádný odklad.‘ Tomu říkám kuráž!“ poznamenal Babiš. Hovořil pak s Lévym i o Marine Le Penové či o ruské hlavě státu Vladimiru Putinovi. 

„S Putinem se já nescházím. Ani s ním, ani se Si Ťin-pchingem. To je prezidentova doména. Já se zaměřuji na Spojené státy a Evropu," řekl prý Babiš. 

„Kdo je ten muž? Co je to za usmívající se populismus s oportunistickou tváří? A čím to je, že podle všeho (během rozhovoru to neopomene třikrát zmínit) představují Babišovu největší chloubu dvě michelinské hvězdy udělené jeho restauraci v Mouginsu? Pomoc! Ať se vrátí Václav Havel!“ uzavřel Lévy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

20:45 Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvile…