Poslanci projednají změny v exekucích a v přijímacích zkouškách

08.04.2020 6:22 | Zprávy

Sněmovna bude dnes pokračovat v projednávání dalšího souboru návrhů, které předložila vláda ANO a ČSSD ve stavu legislativní nouze kvůli kvůli epidemii nového koronaviru. Poslanci by měli zrychleně schvalovat například změny v insolvencích a exekucích a úpravu přijímacích zkoušek na vysoké školy.

Poslanci projednají změny v exekucích a v přijímacích zkouškách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

K dalším předlohám patří uzákonění pravomoci policistů a strážníků pokutovat na místě přestupky proti vládním krizovým opatřením nebo ochrany nájemníků před výpovědí z bytů nebo prostor pro podnikání. Poslanci se budou zabývat také například normou o odkladu doplňovacích senátních voleb na Teplicku.

Zákonodárce čeká rovněž schvalování návrhu, která cestovním kancelářím umožní vydávat klientům poukazy místo již zaplacených peněz za zrušené zájezdy. Sněmovna by dále mohla umožnit pracovat lékařům ze zemí mimo Evropskou unii v nemocnicích bez aprobační zkoušky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“

15:22 Řvou: „S Babišem nikdy!“ Po volbách otočí. Fiala chce prohrát. Drsná předpověď pro „kavárnu“

„ODS nechce do vlády, nechtějí vést politické debaty, chtějí si hrát, zpívat, tančit,“ domnívá se Ma…