Poslankyně za STAN dělá dál starostku. Nabonzovali z TOP 09

27.01.2022 8:02 | Zprávy
autor: mp

Zatímco koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, nadále drží pohromadě a vystupuje jednotně, ve druhé koalici, v koalici Pirátů a STAN, to stále častěji skřípe. Nejprve kvůli financování hnutí STAN, pak kvůli cestě poslance Jana Farského do USA. A teď vyplul na světlo další problém. Zdá se, že Starostové a nezávislí otevřeně porušují smlouvu, kterou před volbami podepsali s Piráty.

Poslankyně za STAN dělá dál starostku. Nabonzovali z TOP 09
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem v Pardubicích

Podle informací Deníku N hnutí STAN porušuje smlouvu, kterou jeho zástupci, Vít Rakušan a Jan Farský, podepsali s Piráty. Ačkoli se obě strany zavázaly, že nebudou kumulovat funkce starostů a poslanců, u hnutí STAN někteří zákonodárci dodnes sedí na obou židlích - té poslanecké, i té starostenské.  

Týká se to např. poslankyně Petry Quittové (STAN), která je zároveň starostkou městské části Brno - Černovice.

Není přitom bez zajímavosti, že na to, že Starostové a nezávislí porušují smlouvu s Piráty, upozorňují členové TOP 09, kteří na celostátní úrovni sedí a Piráty a Starosty ve vládní koalici.

„Na posledním zasedání zastupitelstva jsme se ale dozvěděli, že tomu tak nebude a paní starostka si ponechá tuto funkci a bude ji vykonávat jako uvolněná zastupitelka,“ stojí v dopise adresovaném poslancům, který podepsal člen zastupitelstva Ladislav Kotík. Ten v komunálních volbách kandidoval za uskupení Společně pro Černovice a je členem TOP 09, tedy další vládní strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…